Wybrzeże ocenia swoich zawodników. Na pierwszy ogień Zieliński

TŻ Ostrovia
Usłyszane po meczu w Gorzowie: Liczyłem, że ujedziemy więcej punktów. Nadal bronimy twierdzy Ostrów
8 października 2019
Peter Ljung Unia Tarnów
Peter Ljung zostaje w Tarnowie!
9 października 2019
Show all

Wybrzeże ocenia swoich zawodników. Na pierwszy ogień Zieliński

Wybrzeże Denis Zieliński

Przez cały miniony sezon strona Wybrzeża oceniała zawodników. Na podstawie tych not dokonano rocznej oceny każdego z żużlowców z Gdańska. Pod uwagę wzięto wszystkich zawodników, którzy wystąpili w co najmniej trzech meczach ligowych. Na początek podsumowanie startów Denisa Zielińskiego, dla którego był to pierwszy sezon startów w karierze.

Denis Zieliński wspólnie z Karolem Żupińskim był podstawowym juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W sezonie 2019 wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych naszego zespołu. Młody żużlowiec, zimą został wypożyczony z MRGARDEN GKM Grudziądz. W przedsezonowych wywiadach podkreślał, że do Gdańska przychodzi przede wszystkim po naukę. – Dla mnie najważniejsza jest jazda, rozwijanie swoich umiejętności i poznawanie nowych torów. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać kontakt w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Jest tutaj bardzo dobry sztab szkoleniowy – mówił urodzony w 2002 roku zawodnik podczas rozmowy z klubową telewizją na początku tego roku.

Wychowanek Stali Toruń od początku wygrywał rywalizację o skład z Dominikiem Majchrzakiem. Trener Mirosław Berliński obdarzył Zielińskiego dużym zaufaniem. W swoim pierwszym występnie w barwach naszego klubu, podczas meczu w Gnieźnie nie zapisał na swoim koncie ani jednego punktu. Głównym zadaniem postawionym przed Zielińskim było punktowanie w biegach młodzieżowych. W swoim pierwszym występie ligowym na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego udało mu się zdobyć „oczko” w starciu z Unią Tarnów, był to jego pierwszy ligowy punkt w karierze.

Od początku widać było, że największym atutem Denisa są starty, gdyby biegi kończyły się na wejściu w pierwszy łuk bez wątpienia byłby on czołowym zawodnikiem zaplecza Nice 1. LŻ. Jeśli w kolejnych latach poprawi jazdę na dystansie może stać się czołowym juniorem w kraju. Przed nim jeszcze 4 lata startów w gronie młodzieżowców. W tym roku jak sam podkreślał zdobywał przede wszystkim doświadczenie, które powinno zaprocentować w niedługim czasie. Warto dodać, że w zawodach młodzieżowych Denis często pokazywał, że potrafi się ścigać i na swoim torze, często udawało mu się wygrywać w wyżej notowanymi rywalami. W kolejnym sezonie takie występy musi przenieść na mecze ligowe. Problemem Zielińskiego, podobnie jak większości zawodników w jego wieku jest brak stabilizacji formy. Po słabszym początku sezonu, zanotował wzrost formy w środkowej fazie rozgrywek, ale niestety w końcówce znów czegoś brakowało.

Pierwszy pełny sezon ligowy już za Zielińskim. Denis jest niezwykle ambitnym, młodym człowiekiem i jest świadomy, że nie wszystko poszło dokładnie jak sobie to zaplanował. Najważniejsze, aby w okresie zimowym wyciągnąć wnioski z tego, co nie było do końca po jego myśl i w nowym sezonie poprawić najsłabsze elementy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie odjechane okrążenia w barwach gdańskiego klubu zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

Najlepszy występ: Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43, Denis Zieliński 3 (3,0.-)

W sezonie 2019 Denisowi Zielińskiemu najlepiej wyszły spotkania z Orłem Łódź. Właśnie na łódzkiej Motoarenie, zapisał swoje pierwsze i jak na razie jedyne w karierze, indywidualne zwycięstwo w zawodach ligowych. W rewanżu również pokazał się z dobrej strony, dokładając swoją cegiełkę do wygranej.

Denis Zieliński w liczbach:
Punkty: 14
Bonusy: 2
Liczba I miejsc: 1
Liczba II miejsc: 2
Liczba III miejsc: 7
Liczba IV miejsc: 23

Średnia na bieg: 0,485

Oceny za poszczególne spotkania:

Gniezno (w) Tarnów (d) Daugavpils (w) Ostrów (d) Rybnik (w) Łódź (w) Łódź (d) Rybnik (d) Ostrów (w) Daugavpils (d) Tarnów (w) Gniezno (w) Średnia
2 2 1 3 2 3 4 2,5 1 - 1 1 2,005

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube