Anders Thomsen zostaje w Wybrzeżu!

untitled-1
„Tygodnik Żużlowy” (45) – już od wtorku w punktach sprzedaży prasy – zapraszamy do lektury
31 października 2016
14520535_1560235527335776_1109891578138272083_n
Od 1 listopada rozpoczyna się okres transferowy. Rusza akcja #NadlatujeOrzeł!
31 października 2016
Show all

Anders Thomsen zostaje w Wybrzeżu!

anders-kontrakt2

Anders Thomsen to drugi po Oskarze Fajferze zawodnik, który zdecydował się przedłużyć umowę z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Utalentowany Duńczyk związał się z gdańskim klubem na okres kolejnych dwóch sezonów!


22-letni Duńczyk, który w sezonie 2016 debiutował w Nice Polskiej Lidze Żużlowej wystartował w ośmiu meczach Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk legitymując się średnią biegową 1,941. Mimo, iż zawodnikowi zdarzały się słabsze występy, Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże, Tadeusz Zdunek już w trakcie sezonu wspominał o chęci związania się z zawodnikiem na dłużej i deklarował chęć szybkiego zawarcia umowy. Jako, że podobną wolę deklarował zawodnik do finalizacji rozmów doszło w miniony weekend – Nie miałem wątpliwości, że chcę zostać w Wybrzeżu. Czuję się w Gdańsku bardzo dobrze. Mam tutaj bardzo duże wsparcie zarówno od klubu, jak i kibiców – powiedział nam tuż po podpisaniu kontraktu Anders.

Zawodnik po bardzo udanej końcówce sezonu 2016 nie narzekał na brak ofert. Duńczykiem interesowały się między innymi kluby PGE Ekstraligi. – Myślę o startach w PGE Ekstralidze, ale chciałbym się tam znaleźć razem z klubem z Gdańska. W ostatnich meczach sezonu pokazałem na co mnie stać i chciałbym to kontynuować w przyszłym roku. Wcześniej miałem pewne problemy w moim teamie, ale to już za mną. Znam swoje mocne i słabe strony i robię wszystko, by tych drugich było jak najmniej – kontynuował Duńczyk.

Jedynym powodem do niepokoju dla kibiców jest groźna kontuzja, której Anders nabawił się podczas finałowego turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Europy w Rybniku – W poniedziałek mam kolejną wizytę kontrolną w szpitalu. Lekarze twierdzą, że kontuzja nie będzie miała żadnego wpływu na moją jazdę. Niebawem pozbędę się gipsu z jednej ręki, a do końca roku z drugiej i zaczynam rehabilitację. W ciągu maksymalnie dwóch miesięcy od tego czasu powinienem być w pełni sprawny. – dodał Anders, który mimo kontuzji nie traci kontaktu ze ściganiem – Właśnie wróciłem z urlopu w Hiszpanii, gdzie ścigałem się na gokartach i wygrywałem, więc z moim rękami nie jest źle. Możecie się nie martwić. Będę dokładał ważne punkty do wygranych zespołu! – zakończył zawodnik.

Obok Thomsena w kadrze Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk znajduje się obecnie Oskar Fajfer oraz juniorzy: Dominik Kossakowski, Aureliusz Bieliński i Patryk Beśko. Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższych dniach poznamy kolejnych zawodników Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2017.

Źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube