Apel GKSŻ do opolskiego środowiska żużlowego

1a
Zobacz relację video z obozu w Szklarskiej Porębie – tylko w PolskiZuzeltv!
13 lutego 2015
szymanski2825
Sprawa Hawi Racing. Riposta Piotra Szymańskiego
15 lutego 2015
Show all

Apel GKSŻ do opolskiego środowiska żużlowego

ims1

Zwracamy się z apelem do wszystkich działaczy opolskiego sportu motorowego, kibiców, sponsorów, a przede wszystkim do władz samorządowych miasta, aby aktywnie włączyli się do procesu przygotowania startu tamtejszej drużyny żużlowej w rozgrywkach o DM II ligi. Prosimy w szczególności Prezydenta Opola, żeby zrobił co w jego mocy, aby nie upadł speedway w mieście, którego jest włodarzem.

Zaniepokojenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego potęguje fakt braku w ostatnim okresie jakichkolwiek działań ze strony obu opolskich klubów mających na celu pozytywne załatwienie sprawy bytu ligowego żużla w Opolu oraz okoliczność, że próby kontaktów przedstawicieli GKSŻ z klubami kończą się niepowodzeniem. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jedynie PZM zależy na kontynuowaniu rozgrywek ligowych w stolicy Śląska Opolskiego. GKSŻ deklaruje ze swojej strony pełną gotowość do udziału w rozmowach, które służyłyby wypracowaniu stanowiska pozwalającego drużynie Hawi Racing Opole (lub innej zainteresowanej drużynie opolskiej) na start w rozgrywkach P2LŻ. Przedstawiciele GKSŻ są gotowi spotkać się z władzami samorządowymi miasta Opola, wyrażając nadzieję, że takie spotkanie przełożyło by się to na konkretne działanie i pomoc dla miejscowego żużla.

W ocenie GKSŻ należy uczynić wszystko, żeby speedway w ośrodku, z którego wywodzi się polski mistrz świata Jerzy Szczakiel nadal był obecny na żużlowej mapie Polski.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube