Artem Łaguta: „Bardzo dobrze wspominam tor w Güstrow”

59248872f22141_51256339
Powrót na specyficzny tor
13 lipca 2017
ofajfer-thomsen-adamczak-kudriaszow2612
Eleven Sports zaprasza na mecz Nice 1.LŻ do Gdańska
13 lipca 2017
Show all

Artem Łaguta: „Bardzo dobrze wspominam tor w Güstrow”

Zuzel. SEC Indywidualne Mistrzostwa Europy Torun. 30.06.2017

Przed nami druga runda tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. Po wielkiej inauguracji cyklu, która miała miejsce na toruńskiej Motoarenie, czas przenieść się do Güstrow. Na dość specyficznym niemieckim torze, szesnastu zawodników walczyć będzie o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Jednym z nich jest Rosjanin Artem Łaguta.

Po pierwszej rundzie cyklu, młodszy z braci Łagutów sklasyfikowany jest na dziewiątej pozycji. W przedsezonowych zapowiedziach, Artem głośno mówił, że interesuje go wyłącznie pierwsza trójka tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. Niestety, runda w Toruniu wypadła zdecydowanie poniżej oczekiwań Rosjanina. Jak sam przyznał, problem nie leży w arenach tegorocznych zmagań. – Ogólnie mówiąc nie mam torów, na których czuję się lepiej lub gorzej. Staram się przygotowywać do startu na każdym z nich, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Tak naprawdę każdy z torów tegorocznego cyklu mi pasuje – powiedział Artem Łaguta.

Już w najbliższą sobotę, 15 lipca, zawodnicy rywalizować będą w niemieckim Güstrow. Artem ma bardzo dobre wspomnienia z niemieckiego owalu, na którym, podczas cyklu Speedway Best Pairs Cup w 2015 roku pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając piętnaście punktów. – Bardzo dobrze wspominam tor w Güstrow. Jednak jest to bardzo specyficzny tor, na którym również zawodnicy doświadczeni mogą mieć problem. Można powiedzieć, że ten tor jest zbyt okrągły, bo cały czas trzeba jechać na złożonym motocyklu – stwierdził młodszy z braci Łagutów.

Zawodnicy startujący w cyklu SEC mogą wybrać sobie numer startowy. Artem Łaguta, zdecydował się na dwójkę. Skąd taki wybór? – Zawsze chciałem jeździć z tym numerem. Już na motocrossie startowałem z dwójką, z którą również bardzo dobrze mi się jeździło i teraz zdecydowałem przełożyć to na żużel – zakończył Rosjanin.

II runda Speedway Euro Championship – Güstrow, 15.07 godz. 17:30

Oficjalna lista startowa:

 1. Vaclav Milik #13 (Czechy)
 2. Przemysław Pawlicki #59 (Polska)
 3. Adrian Miedziński #20 (Polska)
 4. Andreas Jonsson #100 (Szwecja)
 5. Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)
 1. Andzejs Lebedevs #129 (Łotwa)
 2. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
 3. Kai Huckenbeck #16 (Niemcy)
 4. Mateusz Szczepaniak #58 (Polska)
 5. Nicolai Klindt #29 (Dania)
 6. Kacper Gomólski #44 (Polska)
 7. Andrey Kudryashov #9 (Rosja)
 8. Mikkel Bech #177 (Dania)
 9. Leon Madsen #66 (Dania)
 10. Kenneth Bjerre #91 (Dania)
 11. Artem Laguta #2 (Rosja)
 12. Erik Riss (Niemcy)
 13. Mathias Bartz (Niemcy)

 

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport 1.

Dodaj komentarz

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube