foto. JAREK PABIJANjarek.pabijan@wp.pltel. +48 601 83 62 58
Maks Drabik faworytem Tomasza Lorka
22 lipca 2017
Max Fricke
Rozpoczynamy Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów!
22 lipca 2017
Show all

Awans w najlepszym momencie

Kacper Woryna

Kacper Woryna jest jednym z czterech reprezentantów Polski, którzy startować będą w tegorocznym cyklu Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship. Zawodnik ROW-u Rybnik jest w trakcie najlepszego sezonu w karierze, a medal mistrzostw świata juniorów jest w jego zasięgu.

Kacper Woryna urodził się 31 sierpnia 1998 roku. Jest wnukiem dwukrotnego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata, Antoniego Woryny. Swoją przygodę z żużlem rozpoczął od jazdy na motocyklach o pojemności 80 cc. Pierwszy „poważny” sukces, Woryna odniósł w sezonie 2014. Podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w Rybniku, Kacper zajął drugie miejsce, ustępując tylko Vaclavowi Milikowi.

Obecny sezon jest jak dotąd najlepszym w żużlowej karierze Kacpra Woryny. Zawodnik ROW-u Rybnik imponuje skutecznością o czym świadczy jego średnia biegowa w PGE Ekstralidze. Woryna zajmuje 15 lokatę, a jego średnia 2,00 pkt/bieg sprawia, że jest najskuteczniejszym zawodnikiem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, startującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship 2017 będzie debiutem Woryny w walce o złoty medal juniorskiego czempionatu. Dla zawodnika Żużlowej Reprezentacji Polski, droga do finałów mistrzostw świata juniorów rozpoczęła się w Terenzano, gdzie Woryna prezentował się znakomicie. Cztery zwycięstwa z rzędu sprawiły, że polak znalazł się w „pierwszej czwórce”, która zapewniała awans do turniejów finałowych, które odbędą się w Poznaniu, Güstrow ora Pardubicach. Pomimo pewnego awansu, Woryna podchodzi do rywalizacji z dużym dystansem i szacunkiem dla rywali.

– To będzie turniej najlepszych juniorów na świecie. Każdy z nas ma szanse na zwycięstwo. To będzie mój debiut w mistrzostwach świata, więc nie czuję presji. To będzie dla mnie dobra lekcja na przyszłość – powiedział Woryna.

Pierwsza runda cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się w Poznaniu. Dla polaków to duży handicap, ponieważ należą do nielicznego grona zawodników, którzy mieli okazję do częstszych startów na tym torze. W tym roku, Kacper Woryna miał okazję do zapoznania się z poznańskim owalem. Podczas ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski, zawodnik ROW-u Rybnik zajął trzecie miejsce z 11 punktami na swoim koncie.

– W Güstrow nie miałem jeszcze okazji, żeby wystartować, natomiast w Poznaniu i Pardubiach lubię się ścigać. Jeśli tor będzie dobrze przygotowany kibice będą świadkami dobrego widowiska – dodał debiutant w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Pomimo świetnego sezonu, Kacper Woryna nie nastawia się na wynik. Dla zawodnika Żużlowej Reprezentacji Polski liczy się bezpieczeństwo podczas zawodów. – Chcę dobrze się bawić, a przede wszystkim cało i zdrowo cały sezon. Jeśli uda mi się spełnić te dwie wytyczne, będę szczęśliwy – zakończył Kacper Woryna.

Pierwsza runda EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship odbędzie się 23.07.2017 o godzinie 17:00 w Poznaniu. Bilety zakupić można za pośrednictwem serwisu bilety.pszpoznan.com.pl/

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Miejsca numerowane – 30 zł
Miejsca nienumerowane – 20 zł
Bilet „junior” – 5 zł ( nie dotyczy trybun numerowanych)
Dzieci do lat 6 – wchodzą bezpłatnie

Oficjalna lista startowa:

1. (#222) Kacper Woryna (Polska)
2. (#73) Alexander Woentin (Szwecja)
3. (#113) Jevgenijs Kostigovs (Łotwa)
4. (#101) Brady Kurtz (Australia)
5. (#505) Robert Lambert (Wielka Brytania)
6. (#115) Bartosz Smektala (Polska)
7. (#76) Lukas Fienhage (Niemcy)
8. (#16) Rafał Karczmarz (Polska) – Dzika Karta
9. (#114) Andreas Lyager Hansen (Dania)
10. (#133) Maksym Drabik (Polska)
11. (#1) Max Fricke (Australia)
12. (#263) Eduard Krcmar (Czechy)
13. (#124) Patrick Hansen (Dania)
14. (#463) Dominik Kubera (Polska)
15. (#96) Dimitri Bergé (Francja)
16. (#25) Jack Holder (Australia)
17. Damian Dróżdź (Polska)
18. Alex Zgardziński (Polska)

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube