Bajerski typuje Australijczyków

- ZUZEL - ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI POLSKI
Grand Prix Wielkiej Brytanii w nc+: zacięta walka o tytuł żużlowego mistrza świata
21 lipca 2017
foto. JAREK PABIJANjarek.pabijan@wp.pltel. +48 601 83 62 58
Maks Drabik faworytem Tomasza Lorka
22 lipca 2017
Show all

Bajerski typuje Australijczyków

Bajerski

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza runda cyklu EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship. Na pierwszy ogień idzie Poznań, który świetnie zna Tomasz Bajerski. Trener PSŻ-u twierdzi, że warto te zawody obejrzeć i wierzy, że będzie głośno przede wszystkim o dobrych występach Biało-Czerwonych.

Dwukrotny młodzieżowy mistrz Polski prowadzi zespół ze stolicy województwa wielkopolskiego od sezonu 2017, dlatego doskonale zna tajemnice nawierzchni na Golęcinie. – Możemy się spodziewać fajnych zawodów. Tor z pewnością będzie dobrze przygotowany, oczywiście jeżeli pogoda go nie zepsuje. Jest on bardzo szybki i techniczny. Może się niektórym wydawać, że jest inaczej ze względu na jego długość, ale jazda i wyprzedzanie na nim nie należy do najłatwiejszych. Nie tak dawno dosypano glinki, kamienia i wszystko to się fajnie wiąże. Pojawiło się sporo linii do mijania – przekonuje Tomasz Bajerski.

Walka o tytuł najlepszego juniora świata podzielona zostanie na trzy rundy. Polskę reprezentować będą natomiast Kacper Woryna, Maksym Drabik, Bartosz Smektała oraz Dominik Kubera. Z „dziką kartą” w Poznaniu pojedzie Rafał Karczmarz. Trener PSŻ-u Poznań uważa, że to właśnie nasi rodacy odegrają kluczowe role w cyklu. – Wydaje mi się, że zawodnicy z Leszna są faworytami, chociaż nie można nikogo skreślać. Cała czwórka, która wystartuje we wszystkich trzech rundach, powinna walczyć o zdobycie mistrzostwa świata. Wydaje mi się, że ich głównymi rywalami będzie trójka Max Fricke, Jack Holder i Robert Lambert. Holder nabrał sporego doświadczenia, a Fricke będzie chciał obronić tytuł – komentuje wychowanek Apatora Toruń.

Po zakończeniu zmagań na Golęcinie, zawodnicy walczący o tytuł najlepszego juniora świata udadzą się 8 września do niemieckiego Gustrow, a wielki finał czeka nas 29 września w czeskich Pardubicach.

Pierwsza runda EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship odbędzie się 23.07.2017 o godzinie 17:00 w Poznaniu. Bilety zakupić można za pośrednictwem serwisu bilety.pszpoznan.com.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

Miejsca numerowane – 30 zł

Miejsca nienumerowane – 20 zł

Bilet „junior” – 5 zł ( nie dotyczy trybun numerowanych)

Dzieci do lat 6 – wchodzą bezpłatnie

Oficjalna lista startowa:

 1. (#222) Kacper Woryna (Polska)
 2. (#73) Alexander Woentin (Szwecja)
 3. (#113) Jevgenijs Kostigovs (Łotwa)
 4. (#101) Brady Kurtz (Australia)
 5. (#505) Robert Lambert (Wielka Brytania)
 6. (#115) Bartosz Smektala (Polska)
 7. (#76) Lukas Fienhage (Niemcy)
 8. (#16) Rafał Karczmarz (Polska) – Dzika Karta
 9. (#114) Andreas Lyager Hansen (Dania)
 10. (#133) Maksym Drabik (Polska)
 11. (#1) Max Fricke (Australia)
 12. (#263) Eduard Krcmar (Czechy)
 13. (#124) Patrick Hansen (Dania)
 14. (#463) Dominik Kubera (Polska)
 15. (#96) Dimitri Bergé (Francja)
 16. (#25) Jack Holder (Australia)
 17. Damian Dróżdź (Polska)
 18. Alex Zgardziński (Polska)

Dodaj komentarz

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube