Co nas czeka w SEC? Polacy zapowiadają walkę o wysokie cele

02.07.2016 KRAKOW UL. OLDMOGILE, ZUZEL (SPEEDWAY), MECZ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA POLSKA - ROSJA
NZ KRZYSZTOF KASPRZAK
FOTO PAWEL WILCZYNSKI/CYFRASPORT
Polecamy kwartalnik Świat Żużla
14 lipca 2016
KP Sport zaprasza na transmisję z Pucharu Świata 250cc
14 lipca 2016
Show all

Co nas czeka w SEC? Polacy zapowiadają walkę o wysokie cele

IMG_5376

We wtorkowe popołudnie w Centrum Konferencyjnym Adgar Plaza w Warszawie odbyła się konferencja prasowa One Sport dotycząca zbliżającego się cyklu Speedway Euro Championship.


Rozpoczęło się dość nietypowo, bo od połączenia na Skypie z Antonio Lindbäckiem, brązowym medalistą SEC 2015, który zmierzał akurat na mecz ligowy w Szwecji. Szwed przyznał, że tegoroczny cykl będzie ciężki, ale nie obawia się żadnego z rywali i na pewno powalczy o coś więcej niż przed rokiem.
Jako pierwszy głos zabrał Ryszard Czarnecki, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
– Jestem niezwykle dumny, że mogę być patronem honorowym cyklu Speedway Euro Championship. Firma One Sport wiele już osiągnęła na rynku polskim i międzynarodowym. Wspieram tę ideę dlatego, że to polska firma i dlatego, że widzę w tych młodych ludziach pasję i zaangażowanie. To bardzo dobre przedsięwzięcie, dlatego ma moje pełne poparcie. Koledzy z One Sport nie są już na starcie, ale na drugim wirażu i idzie im coraz lepiej.
Następnie głos zabrali przedstawiciele firmy One Sport, Karol Lejman oraz Jan Konikiewicz.
– Tak, jak powiedział Pan Przewodniczący, podpisaliśmy długoterminową umowę z FIM Europe oraz kilkuletnią umowę z Eurosport, dzięki czemu mamy pewność, że stabilność, to cecha, która będzie nas cechowała w najbliższych latach. Projekt Speedway Euro Championship to idea, którą rozwijaliśmy przez trzy lata, a teraz chcemy zrobić to, co chcieliśmy od początku. Zbudować relacje pomiędzy miastami, klubami i sponsorami, które zaowocują w przyszłości – powiedział Karol Lejman, One Sport.
– Przed nami czwarty rok rozgrywania cyklu SEC, dlatego startujemy z nowym projektem, jakim jest #Letsmakespeedway. To nie tylko hasztag, to także, a może przede wszystkim profil w mediach społecznościowych, który pokaże żużel z trochę innej perspektywy. To statystyki, ciekawostki, filmy i kulisy. Chcemy wejść w życie żużlowców trochę mocniej. Chcemy to pokazać kibicom i mamy nadzieję, że fani speedwaya będą zadowoleni z tego projektu i będą go wspólnie z nami rozwijać. – dodał Jan Konikiewicz.
Na zakończenie konferencji zaprezentowano filmiki wysłane bezpośrednio przez Janusza Kołodzieja i Przemysława Pawlickiego, w których zapewniali o walce o najwyższe cele już w najbliższą sobotę, kiedy startuje czwarty sezon Speedway Euro Championship.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube