Czyszanowski zaprasza na Nice PLŻ: Stawiam na Lokomotiv

Lokomotiv Daugavpils – ŻKS ROW Rybnik

Po tym meczu będzie można już oficjalne zaanonsować, że rundę zasadniczą Nice Ligi wygrał Lokomotiv. Cudów się nie spodziewam – zwycięstwa rybniczan na Łotwie nie będzie, ale do granicy 40 punktów ludzie Jana Grabowskiego się zbliżą. Stawiam tezę, że jako pierwsi w sezonie ją nawet przekroczą. Nie wydaje mi się, by w Lokomotiwie na serio myślano o Ekstralidze. W Nice Lidze mogą być najlepsi, ewentualnie w barażu utrzeć nosa ekstraligowcowi mieli by chęć, ale stop powiedzą gdy przyjdzie co do czego. Czyli do zakładania sportowej spółki akcyjnej – a to ekstraligowy wymóg.

Inna sprawa, że każdy z ekstraligowców drży na samą myśl o barażach z Łotyszami. Każdy – czy to Falubaz czy Stale: Rzeszów i Gorzów czy GKM- miałby problemy w dwumeczu. Więc dla niektórych lepiej gdyby Łotysze Nice Ligę wygrali.
TYP: 49-41.

 

Speedway Wanda Instal Kraków – Orzeł Łódź

Mecz o pietruchę albo jak kto woli o to, w którym mieście jest większy potencjał do rozwoju żużla. Orzeł w tym roku dostał z miasta około 800 tysięcy złotych, Wanda – złotych zero. Ale jedni i drudzy będą mieli nowe stadiony. Józef Pilch – honorowy prezes Wandy zdradził, że w przypadku awansu do ekstraligi prezydent Krakowa obiecał przyśpieszyć budowlane prace. Więc krakowianie już w przyszłym roku mają plan, by znaleźć się w play-offach. Ale już bez Michała Widery. Coach odchodzi a raczej wraca do Świętochłowic by skupić się na odbudowie żużla w swoim rodzinnym mieście. To może być też „mecz na do widzenia” z niektórymi żużlowcami, bo tak naprawdę pod Wawelem pretensji w tym sezonie nie mogą mieć tylko do Andrieja Karpowa i Rafała Trojanowskiego. Transmisja od 13.15 w TVP Regionalnej i na stronie sport.tvp.pl. Gośćmi w studiu będą kontuzjowany kapitan Wandy – Rafał Trojanowski i właściciel Orła – Witold Skrzydlewski.

TYP: 47-43.

 

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

Dziwi mnie nieco podejście ostrowskich działaczy. Wystawiają w połowie juniorski skład na Start, choć play-offy przecież za pasem. Michelsen i Porsing powinni jeździć jak najregularniej w Ostrowie – i to w bojowych warunkach. Tak często, by nic w decydujących meczach Duńczyków nie zaskoczyło. A może sprawa ma podwójne „finansowe”dno? Prawda pewnie leży pośrodku.

TYP: 53-37.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube