Dojazdówka play-off: PGG ROW Rybnik vs Unia Tarnów – Dopełnić formalności i wjechać do finału!

TŻ Ostrovia
W sobotę spotkanie z żużlowcami w Galerii Ostrovia
21 sierpnia 2019
Unia Tarnów
Awizowany skład na mecz PGG ROW – Unia Tarnów
23 sierpnia 2019
Show all

Dojazdówka play-off: PGG ROW Rybnik vs Unia Tarnów – Dopełnić formalności i wjechać do finału!

PGG ROW Rybnik

Czas na drugą część batalii o finał Nice 1 LŻ między. Już w najbliższą niedziele w meczu rewanżowym, rybniczanie podejmą zespół Unii Tarnów!

– W pierwszym meczu półfinałowym, wybraliśmy się do Tarnowa, na obiekt, który tak naprawdę nigdy nie był dla nas szczęśliwy – czytamy na stronie PGG ROW-u. – Poprzednie nasze wyjazdy najczęściej kończyły się porażką. Tak samo było w przypadku tegorocznej rundy zasadniczej. Podopieczni Piotra Żyto zdobyli tylko 39 punktów, tym samym oddając punkt bonusowy gospodarzom. Teraz było zupełnie inaczej. Od początku zawodów nasi zawodnicy pokazali szybkość na torze, systematycznie powiększając przewagę nad rywalami. Ostatecznie spotkanie skończyło naszym zwycięstwem 50:40 z wisienką na torcie w postaci kompletu punktów naszego kapitana. Z pełną satysfakcją mogliśmy wracać do domu.

W zespole tarnowskim nie zawiódł tylko Wiktor Kułakow, zdobywając 14 punktów w 6 startach. Zabrakło na pewno punktów drugiego lidera – Petera Ljunga. Drugi najskuteczniejszy zawodnik ligi, przywiózł 8 oczek w sześciu startach i ze swojego występu zadowolony być nie może. Tomasz Proszowski jednak nie ma zamiaru się tak łatwo poddawać i dokonał korekt w składzie. Artura Czaje zastąpi Ernest Koza, a drugim młodzieżowcem obok Mateusza Cierniaka będzie Dawid Rempała.

W naszym obozie pełen spokój i koncentracja. Zawodnicy pomału zjeżdżają się do Rybnika, a w sobotę o 17.45 odbędzie się trening otwarty dla kibiców. Zwycięskiego składu się nie zmienia, więc trener Piotr Żyto postawił na tych zawodników, którzy wystąpili w pierwszym meczu w Tarnowie. Nas może cieszyć udany powrót Siergieja Łogaczewa oraz rosnąca z meczu na mecz forma Daniela Bewleya.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się bilety na niedzielny mecz, więc po raz kolejny apelujemy do kibiców o nabycie biletów przedsprzedaży. Nie czekajmy też z wejściem na stadion do ostatniej chwili, ponieważ nasze ulubione miejsca mogą okazać się zajęte. Więcej o przedsprzedaży biletów na stronie www.row.rybnik.com.pl.

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube