Dominik Tyman: Chcę zostać Mistrzem Świata

ROW Rybnik Kacper Woryna
Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2018: Kibice ROW-u głosują na Kacpra Worynę!
24 stycznia 2019
Orzeł Łódź Rohan Tungate
Tungate: Polska najważniejsza. Chce pomóc w awansie
24 stycznia 2019
Show all

Dominik Tyman: Chcę zostać Mistrzem Świata

ROW Rybnik Dominik Tyman

To może być drugi Rafał Szombierski – mówią o nim w rybnickim klubie, chwaląc młodzieżowca za to, iż nie boi się i odważnie trzyma gaz. Licencję zdał w czerwcu w Opolu, po ledwie kilku miesiącach treningów!

Pewnym punktem formacji juniorskiej ma być Robert Chmiel. Po odejściu Larsa Skupienia do Wilków Krosno, drugie miejsce juniora pozostaje wolne. Mamy grupę młodych, zdolnych chłopaków, wśród których powinien się wyłonić torowy partner dla Roberta , zdolny zdobywać ligowe punkty. Jednym z nich jest Dominik Tyman, który dopiero w lutym będzie świętował swe 16. urodziny.

Przed Tobą pierwszy sezon w profesjonalnym żużlu. Jak wyglądają Twoje przygotowania, jakie stawiasz sobie cele indywidualne jak i drużynowe na ten rok?

Chce zdobyć jak najwięcej doświadczenia, startować we wszystkich imprezach juniorskich. Oczywiście nie składam broni jeśli chodzi o walkę o podstawowy skład Rybnik w sezonie 2019. Niektórzy mają ode mnie więcej doświadczenia, ale nie stoję na straconej pozycji. Chcę razem z ROW-em wywalczyć upragniony awans do PGE Ekstraligi.

Pierwsze poważne ściganie przed Tobą. Kto będzie Ci pomagał w parku maszyn w tym sezonie? 

Będę korzystał z pomocy mojego Taty. Jest mechanikiem klubowym od wielu lat, więc ma doświadczenie w tym temacie. Na pewno to zaprocentuje w moich wynikach na torze. Tata będzie też w jakimś stopniu wsparcie mentalnym w trakcie zawodów.

Jak będzie wyglądało Twoje zaplecze sprzętowe? Będziesz korzystał tylko z klubowych motorów czy poszukasz silników również z innych źródeł?

Na początku na pewno będę korzystał z klubowym motocykli. O moje zaplecze sprzętowe akurat martwić się nie musze. Jak już wspominałem moim wsparciem w zawodach będzie mój tata, a moimi silnikami zajmie się Pan Eugeniusz Skupień.

Cały wywiad na www.row.rybnik.com.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube