gomolski
Pechowe Lonigo. Gomólski bez kwalifikacji do Grand Prix
3 maja 2015
DSC_2264
Hancock w Pile w talii Nielsena!
4 maja 2015
Show all

Duńczycy przed finałem SBP

sbp

Reprezentacja Danii jest już o krok od zdobycia pucharu Speedway Best Pairs. Przed ostatnią rundą w Esbjerg, która odbędzie się 9 maja, Nicki Pedersen oraz Niels Kristian Iversen mają cztery punkty przewagi nad Rosją i Polską. W dodatku startują na swoim domowym torze. Niels Kristian Iversen nie lekceważy jednak żadnego rywala.

– Z pewnością jesteśmy bardzo blisko triumfu, jednak trzeba pamiętać, ze wszystkie zespoły jadą do Esbjerg po jak najlepszy wynik. Na co dzień w Esbjerg jeździ także Artem Laguta, dlatego uważam, że reprezentacja Rosji będzie niezwykle wymagającym przeciwnikiem – mówi Iversen.

Duńczyk podkreśla, że bardzo istotna dla rywalizacji będzie obecność Brytyjczyków. – Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, dlaczego wcześniej nie startowali w tej imprezie. Na szczęście teraz pojadą i myślę, że to bardzo dobry ruch. Ich kibice także będą bardzo zadowoleni.

Nicki Pedersen na każdym kroku podkreśla, że bardzo dobrze współpracuje mu się na torze z Nielsem Kristianem Iversenem. Czy takiego samego zdania jest „PUK”?

– To prawda, na razie wszystko idzie po naszej myśli. Wygraliśmy w Toruniu, w Guestrow byliśmy na drugim miejscu, mamy ogromną szansę na zwycięstwo w turnieju. Zarówno ja, jak i Nicki chcemy wygrać Speedway Best Pairs Cup i zrobimy wszystko, żeby to się udało. Współpraca w Esbjerg będzie niezwykle istotna – zakończył jak do tej pory najskuteczniejszy zawodnik cyklu, Niels Kristian Iversen.

Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube