Fogo Unii Leszno gratulujemy tytułu mistrza Polski

pzm
Polacy ze złotym medalem mistrzostw Europy par
27 września 2015
jankowski4_pop.jpg
Weekendowe blaski Nice PLŻ: Nie róbmy ze święta pogrzebu!
28 września 2015
Show all
foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58

Żużlowcy z Leszna wczoraj wywalczyli 14 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Dziś przedstawiamy sylwetki zawodników złotej drużyny.

Nicki Pedersen. Leszno oszalało na punkcie Duńczyka, który nie zawodził w trudnych momentach. Wygrywał kluczowe biegi, pokazywał że potrafi jeździć parą.

Tomas H. Jonasson. Szwed nie zaliczył dobrego sezonu, ale menedżer Adam Skórnicki chwali zawodnika. Mówi, że to był kluczem do Pedersena. Nicki w parze z Jonassonem zaczął się uczyć parowej jazdy.

Przemysław Pawlicki. Stać go na zdecydowanie więcej niż pokazał w tym sezonie. Wypada jednak mieć nadzieję, że pierwsze złoto w karierze podziała na niego mobilizująco.

Emil Sajfutdinow. Bohater play-off. Kiedy drużynie nie szło to brał ciężar na swoje barki. Zdobył wiele ważnych punktów, a na torze ciągnął kolegów za uszy.

Grzegorz Zengota. Wszedł do składu trochę kuchennymi drzwiami, ale pokazał charakter i chyba już nikt w Lesznie nie ma wątpliwości, że warto było na niego postawić.

Tobiasz Musielak. Miał w trakcie sezonu trochę kłopotów. Kontuzja na pewno wybiła go z rytmu. Zwraca jednak uwagę dobry finisz.

Bartosz Smektała. Talent, który wymaga wielkiej pracy i ogromnej cierpliwości.

Dominik Kubera. Dwa występy, w tym jeden w finale, gdzie ciągnął wynik zespołu.

Piotr Pawlicki. Awans do Grand Prix i wysokie loty w lidze, choć akurat w finale uszło z niego powietrze. Ale złoto zdobyte w tym roku powinno zaprocentować.

Menedżer Adam Skórnicki. Bardzo pozytywna postać. W jego Unii było normalnie, a tej normalności w żużlu często brakuje.

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube