Honorowi Kibice Żużlowej Reprezentacji Polski

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Przyznając tytuły Honorowego Kibica Żużlowej Reprezentacji Polski zawodnicy kadry narodowej, trenerzy oraz GKSŻ pragną wyróżnić osoby znane z działalności w innych obszarach sportu, ale także szeroko rozumianej kultury, czy działalności społecznej, którzy są fanami sportu żużlowego. Tworząc krąg ludzi, którzy dzięki swojemu talentowi i pracowitości osiągnęli sukces, pragniemy tworzyć dobry klimat wokół narodowej żużlowej reprezentacji Polski. Jako pierwsi tytuły Honorowego Kibica Reprezentacji Polski, podczas konferencji prasowej w Warszawie 25 marca otrzymali: osobowość polskiej sceny muzycznej ostatnich 40 lat, wokalista zespołu „Budka Suflera”- Krzysztof Cugowski oraz mistrz MMA- Tomasz Drwal. 10 lutego 2015 roku podczas konferencji prasowej w Szklarskiej Porębie tytuł otrzymał były reprezentant kraju w piłce ręcznej Artur Siódmiak.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][our_team style=”vertical” heading=”Tomasz Drwal” image=”6392″]Tomasz Drwal urodził się 22 stycznia 1982 roku w Nowym Sączu. Jeden z najlepszych naszych zawodników MMA. Po krótkim epizodzie studiów na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej rozpoczął naukę na Akademii Wychowania Fizycznego. Studia łączył z treningami. W 2004 roku stoczył swoją pierwszą walkę. Podczas gali Berserkers Arena 2 w Szczecinie zremisował z Piotrem Bagińskim, a dwa miesiące później wygrał z Danielem Lesiem na gali Colloseum 1.

Po zakończeniu pierwszego roku akademickiego Tomasz wyjechał do Norwegii. Dzięki pobytowi w Oslo miał możliwość szlifowania swoich umiejętności podczas treningów z Thomasem Hyttenem, obok takich zawodników jak Joachim Hansen czy Jon Olav Einemo.

Tomasz powrócił do MMA w 2009 roku, pokonując w trakcie UFC 93 Włocha Ivana Seratiego. Doskonałą formę pokazał również w dwóch kolejnych walkach z Michaelem „Drew” McFedriesem i Mikiem Ciesnoleviczem.

Po blisko półtorarocznej przerwie w walkach Tomasz powrócił do oktagonu w wielkim stylu, mierząc się z Wesem Swoffordem na gali MMA Attack 3, która odbyła się 27 kwietnia 2013 r.

Tomasz Drwal jest kibicem sportu żużlowego i jeśli czas pozwala bywa na imprezach w Krakowie. Pasją do żużla zaraził się w momencie, gdy dwa lata temu po raz pierwszy poprowadził zajęcia z kadrą narodową podczas jej zimowego zgrupowania. W 2014 roku ponownie pojawił się w Zakopanem, trenując reprezentantów.[/our_team][/vc_column][vc_column width=”1/3″][our_team style=”vertical” heading=”Krzysztof Cugowski” image=”6391″]Wielka osobowość polskiej sceny muzycznej, obdarzony niepowtarzalny charyzmatycznym głosem wokalista zespołu Budka Suflera, najdłużej działającej nieprzerwanie grupy w Polsce. Początek zawodowej kariery Cugowskiego wraz z zespołem to rok 1974 i nagranie- cover „Sen o dolinie”. Sławę wokalną przyniosły Krzysztofowi Cugowskiemu dwie pierwsze płyty zespołu, monumentalne i cenione dotąd przez fanów rocka . „Cień wielkiej góry” oraz „Przechodniem byłem między wami”. Takie utwory jak “Cień wielkiej góry”, “Jest taki dom samotny”, “Pieśn niepokorna” dziś są klasyką rocka w naszym kraju.

Później Krzysztof Cugowski na kilka lat opuścił kolegów, grając w innych formacjach. Powrócił w 1984 roku nagrywając z „Budką” jedną z najważniejszych płyt w jej dyskografii „Czas czekania, czas olśnienia”. Cztery lata później wyjechał z kolegami na pierwsze koncerty do Stanów Zjednoczonych. Dziś Budka Suflera to grupa-instytuacja. Po 40 latach profesjonalnej działalności muzycy postanowili zakończyć karierę i w roku 2014 odbyli pożegnalne koncerty. Ale wokalista grupy z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na muzycznej scenie.

Krzysztof Cugowski od wielu lat jest fanem sportu żużlowego. Mieszkając w Lublinie bywał na meczach tamtejszego Motoru, sam pewnego dnia spróbował jazdy na motocyklu żużlowym na tamtejszym torze. W 2013 roku roku fundacja, którą był prezesem Best Speedway Promotion zorganizowała mecz Polska-Mistrzowie Świata, który w plebiscycie czytelników „Tygodnika Żużlowego” zdobył tytuł najlepszej krajowej imprezy roku. [/our_team][/vc_column][vc_column width=”1/3″][our_team style=”vertical” heading=”Artur Siódmiak” image=”6617″]Artur Siódmiak jest pasjonatem sportu żużlowego, toteż z radością przyjął tytuł Honorowego Kibica Reprezentacji Polski. Po otrzymaniu nominacji napisał – Z prawdziwą przyjemnością przyjmuję tytuł Honorowego Kibica Żużlowej Reprezentacji Polski. Żużel, podobnie jak dyscyplina sportu, której się poświęciłem, piłka ręczna wymaga hartu ducha, umiejętności opanowania stresu, dużej odporności psychicznej. Dlatego też między innymi jest dyscypliną, którą się interesuję. Z uwagą będę śledził występy polskich żużlowców na międzynarodowej arenie w sezonie 2015 i życzę naszym reprezentantom wielu wspaniałych wyników, a kibicom dużo emocji i satysfakcji. Do zobaczenia na stadionach!

Artur Siódmiak (ur. 7.10.1975 w Wągrowcu). Piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego. Reprezentant Polski, w kadrze narodowej seniorów rozegrał 133 mecze, zdobywając 102 gole gole. Dwuktorny medalista mistrzostw świata, olimpijczyk z Pekinu. Jego gol w ostatniej sekundzie meczu z Norwegią podczas MŚ w 2009 roku po rzucie do pustej bramki przez całe boisko przeszedł do legend polskiego sportu. Jego pierwszym trenerem był Stanisław Gąsiorek. W 1994 roku podpisał kontrakt z II ligową Nielbą z rodzinnego Wągrowca. Dwa lata później przeniósł się do Wybrzeża Gdańsk, z którym dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski. W 1994 rozpoczął studia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W 2003 roku, kiedy to gdański zespół, został rozwiązany Siódmiak przeniósł się do stołecznej Warszawianki. Kolejnym etapem jego kariery była gra w ligach zagranicznych okraszona kontraktem w najlepszej lidze świata- lidze niemieckiej w klubie TuS Nettelstedt Lubeka, [/our_team][/vc_column][/vc_row]

Leave a Reply