Jack Holder: Świetna runda w moim wykonaniu

03020 polska
Składy drużyn na Drużynowy Puchar Świata
24 czerwca 2016
foto: Jarek Pabijan
jarek.pabijan@wp.pl
tel +48 601 83 62 58
Następnym razem wrócę mocniejszy
24 czerwca 2016
Show all

Jack Holder: Świetna runda w moim wykonaniu

foto: Jarek Pabijan
jarek.pabijan@wp.pl
tel +48 601 83 62 58

Jack Holder zajął piąte miejsce podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w angielskim King’s Lynn. Pomimo tego, jego dorobek punktowy pozwala mu zajmować w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Co po zawodach powiedział młodszy brat Chrisa Holdera?

 – To był mój pierwszy start na tym torze. Na treningu nawierzchnia była perfekcyjna, jednak tuż przed zawodami dosypano sporo nawierzchni. To sprawiło, że tor miał w sobie trochę niespodzianek. Było ciężko wyprzedzać, ale też znajdować się blisko rywala, ponieważ nie wiedziałeś kiedy tak naprawdę złapiesz przyczepność.

W zawodach kibice oglądali mnóstwo upadków. Czy tor był tego wieczoru niebezpieczny?

– Nie powiedziałbym, że był niebezpieczny. Może nie była to najlepsza nawierzchnia na której startowałem, ale tor był taki sam dla wszystkich. To są mistrzostwa świata, więc każdy nastawia się na nie nieco mocniej, stąd też może tyle wypadków.

Pomimo braku awansu do finału, Jack Holder zdobył 13 punktów i w tej chwili jest na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Jak sam przyznaje, jest bardzo zadowolony z zawodów w King’s Lynn.

– Tak, to była naprawdę świetna runda w moim wykonaniu. Zdobyłem dużo punktów w Anglii i z takim samym nastawieniem pojadę do Pardubic. Mam nadzieję, że w Czechach znajdę się już w finale.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube