Juniorzy wkraczają do gry. Dzikie karty i rezerwowi

ZUZEL - ZGRUPOWANIE REPREZENTACJI  POLSKI
Woryna z awansem do finału IMŚJ
21 maja 2017
foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58
Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na żywo w Eleven Sports
22 maja 2017
Show all

Juniorzy wkraczają do gry. Dzikie karty i rezerwowi

foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58

EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, pod taką nazwą wystartuje tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który zostanie zainaugurowany 23 lipca w Poznaniu. Tytułu najlepszego młodzieżowego żużlowca na świecie bronić będzie Australijczyk, Max Fricke.


EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship 2017 to trzy turnieje, które wyłonią najlepszego juniora na świecie. Pierwsza runda odbędzie się w Poznaniu.

– Drugi rok jesteśmy promotorem mistrzostw świata juniorów. Powtarzaliśmy wielokrotnie, że potrzebujemy chwilę czasu, żeby wyprowadzić ten turniej na nowe tory. Po raz pierwszy w historii wszystkie trzy rundy będą transmitowane w telewizji Eleven Sports Network. Ponadto, bardzo ważną informacją jest również to, że pozyskaliśmy sponsora tytularnego, firmę EKO-DIR Recykling – powiedział Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu.

– Zdecydowaliśmy się na Poznań, ponieważ jest to bardzo dobra promocja dla miejscowego speedway’a. Po latach posuchy, kibice będą mogli oglądać najlepszych juniorów na świecie. Takiej imprezy żużlowej w Poznaniu jeszcze nie było. Jesteśmy przekonani, że EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship przyciągnie na stadion wielu kibiców.

Ze współpracy z firmą One Sport, a przede wszystkim z zaangażowania w rywalizację najlepszych juniorów świata cieszą sią przedstawiciele sponsora tytularnego – firmy EKO-DIR Recykling.

– Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w sponsoring tytularny mistrzostw świata juniorów. Firma One Sport zaproponowała nam bardzo dobre warunki, dzięki którym będziemy mogli pokazać się przede wszystkim na rynku międzynarodowym – dodał Krzysztof Bazela, przedstawiciel firmy EKO-DIR Recykling.

Organizacja pierwszej rundy zmagań w FIM Speedway U-21 World Championship to również spora radość dla miasta Poznania.

– Pełne trybuny na stadionie w Poznaniu, to bardzo ważna sprawa. Aspekt promocyjny jest dla nas bardzo ważny. Jestem bardzo zadowolony, że taka duża impreza będzie rozpoczynać się właśnie
w naszym mieście, w Poznaniu. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów, dlatego zapraszam wszystkich serdecznie na Golęcin, 23 lipca – powiedział zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jędrzej Solarski.

– To będzie największa impreza w historii naszego klubu. Mistrzostwa świata juniorów to naprawdę wysoka półka i jestem przekonany, że będzie to najlepsza runda, jaka się do tej pory odbyła w historii tej rywalizacji. Zapraszam wszystkich kibiców, ponieważ wielu Polaków będzie miało okazję powalczyć  o podium. Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać – powiedział Arkadiusz Ładziński, prezes Naturalna Medycyna PSŻ Poznań.

Dodajmy, iż pozostałe rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędą się w niemieckim Güstrow oraz w czeskich Pardubicach, a zmagania najlepszych młodzieżowców będą transmitowane na żywo przez stacje Eleven Sports.

– Eleven pojawił się na polskim rynku w 2015 roku i cały czas się rozwija. Bardzo się cieszymy, że ta impreza będzie obecna na naszej antenie, ponieważ speedway będzie jednym z naszych filarów, na którym Eleven Sports będzie się opierać. Obok indywidualnych mistrzostw świata juniorów posiadamy wyłączność na transmisje ligi szwedzkiej i brytyjskiej. To jedna nie koniec, gdyż oprócz tego transmitujemy mecze Nice 1. Ligi Żużlowej oraz organizowane przez firmę One Sport spotkania Żużlowej Reprezentacji Polski. Ja mam osobistą satysfakcję z tego, że pierwsza runda odbędzie się w Poznaniu, ponieważ jestem stąd, dlatego czuję się tutaj jak w domu – powiedział Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Grupy Eleven Sports Network w Polsce.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Poznaniu poznaliśmy nazwiska trzech żużlowców, którzy otrzymali „dzikie karty” na starty w tegorocznym cyklu FIM Speedway U-21 World Championship. Ogłosił je Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM – Armando Castagna, który wypowiedział się na temat zbliżających się zmagań najlepszych juniorów globu.

– Jestem dumny ze współpracy z firmą One Sport. Mistrzostwa świata juniorów naprawdę idą w dobrym kierunku i jestem przekonany, że wszystko nadal będzie się rozwijać. Obsada w tym roku jest bardzo silna. Każda z rund z pewnością będzie bardzo ciekawa. „Dzikie karty”, które za chwilę rozdamy z pewnością jeszcze bardziej podniosą jej wartość – powiedział Armando Castagna, Przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM.

„Dzikie karty” na sezon 2017:

Max Fricke (Australia)

Patrick Hansen (Dania)

Alexander Woentin (Szwecja)

Zawodnicy rezerwowi:

Michael Haertel (Niemcy)

Gleb Chugunov (Rosja)

Jonas Jeppesen (Dania)

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube