Kacper Konieczny, Motor: Lublin zasługuję na PGE Ekstraligę

TŻ Ostrovia
Awizowane składy na finał 2.LŻ Ostrovia – Stal
13 września 2018
Artiom Łaguta
Orzeł: Gwiazda światowego żużla. Fan motocrossu i UFC przyjedzie do Łodzi
14 września 2018
Show all

Kacper Konieczny, Motor: Lublin zasługuję na PGE Ekstraligę

Kacper Konieczny Motor Lublin

Jednym z nowych żużlowców w składzie Speed Car Motoru Lublin jest Kacper Konieczny, który w ostatnim meczu z Lokomotivem Daugavpils startował na pozycji młodzieżowca. 20-latek został wypożyczony z Unii Tarnów.

W sobotnim półfinale Nice I Ligi Żużlowej na lubelskim torze, Konieczny zdobył punkt w trzech startach. – Tor był bardzo przyczepny, a ja jestem wychowany na twardej nawierzchni i trochę ciężko było mi się wjechać. Myślę, że jakbym wcześniej więcej potrenował, to wyglądałoby to lepiej – podsumował swój występ zawodnik.

Kacper jest pod dużym wrażeniem atmosfery, jaka panuje podczas meczów ligowych na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. – Przyszło bardzo dużo ludzi, cały stadion śpiewał, to było naprawdę super. Dziękuję lubelskim kibicom, którzy bardzo miło mnie przyjęli, bo fani w Tarnowie to mnie chyba nie lubią – mówi Konieczny.

20-letni żużlowiec wystąpił w tym sezonie w 11 spotkaniach PGE Ekstraligi dla tarnowskiej Unii, która nie utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz Konieczny ma szansę w jednym sezonie zanotować spadek z najlepszej ligi świata i jednocześnie awans do niej w barwach innego klubu. – Chyba jeszcze takiego przypadku w polskim speedwayu nie było – śmieje się nowy junior „Koziołków”. – Bardzo ucieszyłem się na możliwość występów w lubelskim klubie. Nauki i jazdy nigdy dość. Podoba mi się także atmosfera w Speed Car Motorze. Wszyscy ciągle się pytają czy czegoś potrzebuje i starają się pomagać, za co im serdecznie dziękuję – podkreśla.

W najbliższą niedzielę „Koziołki” zmierzą się na wyjeździe w pierwszym finale Nice I Ligi Żużlowej z ROW-em Rybnik. – Bardzo liczę na to, że osiągniemy tam korzystny rezultat, ale przygotowujemy się do tych zawodów spokojnie, tak jak do każdych innych. Mam nadzieję, że Speed Car Motor awansuje, bo to miasto zasługuję na PGE Ekstraligę, chociażby ze względu na kibiców, którzy są fantastyczni – kończy Konieczny.

Więcej na www.motorlublin.com.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube