Kamil Kiełbasa po sezonie w KSM Krosno przeniósł się do Ekstraligi

Wanda Michael Hartel
Młodzieżowy Mistrz Niemiec z kontraktem w Speedway Wandzie
13 listopada 2018
Wybrzeże
Jonas Seifert-Salk na dwa lata w Zdunek Wybrzeżu. Dominik Kossakowski idzie do Wandy.
14 listopada 2018
Show all

Kamil Kiełbasa po sezonie w KSM Krosno przeniósł się do Ekstraligi

Kamil Kiełbasa

Okienko transferowe codziennie odkrywało kolejne karty. W ostatnim czasie Get Well Toruń pochwalił się trójką nowych zawodników. Do zespołu z Grodu Kopernika dołączył między innymi Kamil Kiełbasa, który w minionym sezonie reprezentował barwy KSM Krosno, do którego trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia z Wandy Kraków.  W sezonie 2018 brał udział w 12 spotkaniach 2 ligi żużlowej.

Nowy zawodnik toruńskiej drużyny sezon 2018 podsumowuje jako udany  –Mogę być zadowolony z sezonu 2018, który był moim pierwszym po zdaniu licencji. Zakończyłem go bez żadnych kontuzji.   Popełniałem wiele błędów, jednak za każdy razem wyciągałem wnioski. W przyszłości będę nad nimi pracować. Zacząłem już przygotowania do przyszłego sezonu. W okresie zimowym trenuję na siłowni oraz na hali. Odbywam treningi ogólnorozwojowe i chodzę na basen. W wolnym czasie jeżdżę na crossie lub na rowerze. Często gram też ze znajomymi w piłkę nożną – powiedział Kamil Kiełbasa.
17- letni żużlowiec chce iść do przodu i zdecydował się podpisać kontrakt w Ekstralidze z Get Well –W Toruniu podoba mi się profesjonalne podejście wszystkich osób. W Get Well mam możliwość ciągłego rozwoju, z czego się cieszę. Także Motoarena robi na mnie niesamowite wrażenie, jestem bardzo zadowolony, że będę mógł jeździć w Toruniu – skomentował.

Kamil Kiełbasa jest wychowankiem szkółki Janusza Kołodzieja. –Bardzo dobrze wspominam początki mojej przygody z żużlem. W wolnym czasie nadal trenuję z kolegami ze szkółki, w zimę spotykamy się podczas treningów na hali. Po zdaniu licencji wciąż współpracuję z trenerem Januszem Kołodziejem. Bez jego pomocy nie byłbym tu, gdzie teraz jestem. Bardzo dziękuję mu za pomoc –powiedział. Młodego zawodnika zapytaliśmy również, jak łączy szkołę z czarnym sportem:   –Pomimo wielu zawodów w trakcie roku szkolnego nie mam większych problemów z nauką  – odpowiedział.

Torunianie liczą, że 17-latek rozwinie skrzydła i w przyszłości będzie ważnym zawodnikiem w drużynie. 9  listopada podczas konferencji prasowej prezes toruńskiego zespołu, Ilona Termińska powiedziała o dłuższych planach Kamila Kiełbasy z Get Well.

 

Tekst: Julia Lewandowska

Zdjęcie: Sebastian Siedlik

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube