rybnik
Rybniczanie rozbili Ostrovię
24 czerwca 2015
cieslak
Zdaniem trenera kadry: ROW awansuje do PGE Ekstraligi
25 czerwca 2015
Show all

Kierunek Bawaria

full sec

Jeszcze nie opadł kurz po pierwszej rundzie Speedway European Championships w Toruniu, a już trzeba myśleć o kolejnym starcie. Tym razem, 11 lipca będziemy w Landshut, gdzie o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej powalczą najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu.

Miasta Landshut i Güstrow wymieniły się w 2015 roku zawodami, których organizatorami jest firma One Sport. Na One – Solar Arenie w Landshut rozegrana zostanie druga runda Speedway European Championships, z kolei w Güstrow, na bardzo specyficznym, technicznym torze odbyła się druga runda Speedway Best Pairs Cup.

One – Solar Arena z kolei okazała się szczęśliwa dla reprezentacji Australii, która zwyciężyła w drugiej rundzie  zawodów SBPC i przybliżyła się wówczas do triumfu w całym cyklu.

Do stadionu w Landshut przylgnęło określenie, że jest tam wesoło i bezpiecznie. Dlaczego?  Patrząc na zdjęcie stadionu z lotu ptaka, mając sporo szczęścia można ujrzeć… uśmiechniętą twarz! Poza tym, w miejscu, gdzie, na co dzień swoje mecze rozgrywa zespół AC Landshut w 2009 roku powstało jedno z pięciu zlokalizowanych w południowej Bawarii – centr treningowych Ogólnoniemieckiego Automobilklubu ADAC. To właśnie między innymi w Landshut znajduje się płyta poślizgowa, „watersplash” oraz miejsce do trenowania kontrolowanych poślizgów.

Zaledwie kilku żużlowców, startujących w tegorocznym cyklu SEC miało okazję wystartować w zeszłorocznym turnieju Speedway Best Pairs. Najlepiej zaprezentował się Martin Smolinski, który wywalczył wówczas 18 punktów. Po dwanaście oczek wywalczyli Nicki Pedersen i Emil Sajfutdinow, którzy znajdują się na czele klasyfikacji generalnej po pierwszych zawodach w Toruniu.

Niemcy to kraj, w którym żużel na wysokim poziomie jest bardzo pożądany. Kibice z całego regionu zjeżdżają do Guestrow i Landshut, by obejrzeć najlepszych zawodników na świecie, a w przypadku zawodów Speedway European Championships – w Europie.  Zatem, do zobaczenia w Landshut!

Bilety dostępne za pośrednictwem serwisu etix.com

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube