Kolejarz Opole prezentuje Oskara Polisa. Klub ma się czym chwalić

KSM Krosno kalendarz
KSM Krosno przypomina o sprzedaży klubowych kalendarzy
29 grudnia 2017
Polonia Piła muzyka
Polonia Piła zaprasza do tańca
29 grudnia 2017
Show all

Kolejarz Opole prezentuje Oskara Polisa. Klub ma się czym chwalić

Oskar Polis

Ostatnim zawodnikiem w aktualnej kadrze TS Kolejarz Opole jest Oskar Polis – czytamy na fanpage’u Kolejarza, który pozyskując Polisa zrobił świetny ruch.


Oskar Polis to 21-letni wychowanek częstochowskiego Włókniarza, dla którego najbliższy sezon będzie pierwszym w gronie seniorów. Oprócz drużyny Włókniarza reprezentował także zespoły z: Rawicza, Rybnika i Łodzi. W minionych rozgrywkach startował w macierzystym klubie, gdzie jako junior uzyskał średnią 1,314 punktu na bieg, lepszą m.in. od Sebastiana Ułamka i Andreasa Jonssona. Wystartował we wszystkich spotkaniach PGE Ekstraligi i zdobył w nich 57 punktów i 10 bonusów.

Swoją przygodę ze sportem żużlowym rozpoczął od startów na miniżużlu. Dorosłą żużlową licencję uzyskał w 2012 roku. W tym samym sezonie młody zawodnik debiutuje w oficjalnych zawodach jako jeździec WTS-u Warszawa. Dzieje się to na torze w Opolu podczas trzeciej rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Częstochowianin zdobył wtedy trzy punkty w trzech startach.

W kolejnym sezonie Oskar Polis Racing debiutuje w lidze jako „gość” w pierwszoligowym Kolejarzu Rawicz. Do rawickiego zespołu ściągnął go ówczesny trener… Piotr Żyto. Z niedźwiadkiem na plastronie startuje w dwóch meczach, w których uzyskuje średnią 1,111 punktu na bieg.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube