Komunikat prasowy po Posiedzeniu Głównej Komisji Sportu Żużlowego w dniu 23.04.2019 roku

ROW Rybnik
O śp. Joachimie Maju i meczu z Orłem. Już jest najnowszy Rybnicki Magazyn Żużlowy
23 kwietnia 2019
Unia Tarnów Mateusz Cierniak
Unia Tarnów: Pewny awans Cierniaka do finału Brązowego Kasku
23 kwietnia 2019
Show all

Komunikat prasowy po Posiedzeniu Głównej Komisji Sportu Żużlowego w dniu 23.04.2019 roku

pzm

Główna Komisja Sportu Żużlowego przeprasza wszystkich miłośników żużla za zaistniałą sytuację związaną z odwołaniem zawodów o Złoty Kask w Pile, imprezy która od  lat jest wpisana  w krajobraz sportu żużlowego w Polsce. Sytuacja taka nigdy nie powinna się zdarzyć i uczynimy wszystko, żeby się nie powtórzyła.

GKSŻ na zwołanym w trybie nadzwyczajnym posiedzeniu omówiła sprawy związane z finałem zawodów o Złoty Kask.

GKSŻ  zapoznała się z dokumentami związanymi z weryfikacją toru żużlowego w Pile z dnia 1.04.2019 r., uwagami, jakie zostały zamieszczone w dokumentach i procesem ich realizacji.

Na kolejne posiedzenia GKSŻ zostaną wezwane osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie dotychczas rozegranych zawodów na torze w Pile w celu złożenia  wyjaśnień. Zwrócimy się też o zajęcie stanowiska przez władze KŻ Polonia Piła w przedmiotowej sprawie, a w szczególności o reakcję Klubu na pismo  GKSŻ  z dnia 15.04.2019 r. wzywające do natychmiastowego usunięcia wszystkich uchybień.

GKSŻ na kolejne posiedzenia zaprosi również zawodników, którzy odmówili startu w zawodach, aby dogłębnie zapoznać się z ich stanowiskiem.

Po przeprowadzonym postępowaniu GKSŻ wyda stosowny komunikat i poinformuje o dalszych krokach.

GKSŻ  podejmie również decyzję o terminie i miejscu rozegrania finału Złotego Kasku.

Nie  możemy  przejść  obojętnie wobec  tego  wydarzenia i  na pewno  wyciągniemy  daleko idące  wnioski i konsekwencje. Komisja nie może godzić się na podważanie decyzji sędziów i komisarzy toru przez zawodników.

Dziś pada pytanie, dlaczego tak prestiżowa impreza jak Złoty Kask jest organizowana na torze drugoligowej drużyny.  To na prośbę  kibiców,  dziennikarzy,  działaczy takie zawody  są organizowane w klubach, gdzie żużel funkcjonuje w niższej lidze  rozgrywkowej tak, by kibice z wszystkich ośrodków mogli oglądać zmagania czołowych polskich zawodników.

Szanowni Państwo, nie chcemy dzisiaj wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, jednak gwarantujemy, że na  takie  sytuacje jak ta w Pile nie  będzie  naszej  zgody !

Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński.

Główna Komisja Sportu Żużlowego

 

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube