Kontrakty w Gnieźnie podpisane. Jedna umowa warszawska

Hans Andersen
Znamy skład na sezon 2018! Są trzy nowe twarze!
14 listopada 2017
Bjarne Pedersen
Bjarne Pedersen uzupełnił talię Asów! Zostaje Jonas Jeppesen
14 listopada 2017
Show all

Kontrakty w Gnieźnie podpisane. Jedna umowa warszawska

GTM Start Gniezno

Ostatni dzień okna transferowego w klubie beniaminka pierwszej ligi upłynął pod znakiem zawierania umów. Dziś parafowane zostały kontrakty z żużlowcami, którzy w sezonie 2018 reprezentować będą barwy Car Gwarant Start Gniezno na torach Nice 1LŻ. Wśród zawodników są także Weronika Burlaga i Szymon Szwacher – dwójka adeptów szkółki żużlowej GTM Start, która pozytywnie zdała egzamin na licencję.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dwuletnie umowy na występy w barwach gnieźnieńskiego klubu parafowali Mirosław Jabłoński, Marcin Nowak, Adrian Gała, Oliver Berntzon, Eduard Krcmar. Podpis pod umową na trzy lata złożył Damian Stalkowski, a roczny kontrakt zawarł Norbert Krakowiak. To siódemka ze spotkania finałowego ze Speed Car Motorem Lublin – ich zatrzymanie w Gnieźnie należało do priorytetów działaczy GTM Start w kończącym się okresie transferowym. Dołączają do nich Maksymilian Bogdanowicz (2 lata), Jurica Pavlic (1 rok) oraz Kim Nilsson (1 rok). Umowę z beniaminkiem Pierwszej Ligi parafowali również Weronika Burlaga i Szymon Szwacher. Pierwsza z wymienionych – siedemnastolatka z okolic Śremu chce się dalej rozwijać i jej marzeniem są występy w oficjalnych zawodach. Drugi z wychowanków z pozytywnym wynikiem zakończył egzamin na motocyklu o pojemności 250 cm3 i w imprezach przeznaczonych dla takich zawodników będzie mógł się zaprezentować w przyszłym roku. Ponadto szykowany będzie do egzaminu na sprzęcie o pojemności 500 cm3.

W ostatni dzień do kadry dołączył jeszcze jeden żużlowiec, który parafował kontrakt warszawski. To Filip Hjelmland, dziewiętnastolatek ze Szwecji. Przedstawiciel młodego pokolenia tamtejszych zawodników. W sezonie 2017 oglądaliśmy go m.in. na torach Elitserien – w barwach Elit Vetlanda – średnia 2.111 na bieg, najskuteczniejszy wśród nieklasyfikowanych zawodników (ze względu na zbyt małą ilość występów) oraz Allsvenskan w barwach Griparny Nykoping – średnia 1,468/bieg.

Nowej umowy z klubem nie podpisał Krzysztof Jabłoński. Żużlowiec związał się kontraktem warszawskim z Falubazem Zielona Góra. Na współpracę z GTM Start nie zdecydowali się także Kevin i Patryk Fajferowie. Kevin w dalszym ciągu będzie występować w barwach Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań, a jego kuzyn Patryk wybrał ofertę pierwszoligowca z Piły.

Źródło (tekst i zdjęcie): www.startgniezno.com

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube