Krótko o Rybniku. Tam odbędzie się finał SEC 2016

nicholls-miskowiak-joziwk-michszczepaniak3812
Świst przedłużył kontrakt z Polonią Piła. Nowym zawodnikiem Szczepaniak
18 stycznia 2016
pawlicki-cieslak-hampel4235
Press Day na zgrupowaniu kadry w Szklarskiej Porębie
19 stycznia 2016
Show all

Krótko o Rybniku. Tam odbędzie się finał SEC 2016

foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58

Rybnicki Klub Motocyklowy powstał w 1932 roku. W 2016 roku, po dziesięciu latach przerwy klub wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, a ponadto zorganizuje wielki finał Speedway Euro Championship, który odbędzie się 17 września na Stadionie Miejskim.

 – Kiedy byliśmy w tamtym roku gośćmi na GP Challenge, to byliśmy na 100 procent przekonani, że nasza impreza powinna zostać zorganizowana w Rybniku. Rozmowy przebiegały bardzo szybko i konkretnie. Można powiedzieć, że wszystkie zaangażowane osoby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Nie marnowaliśmy czasu i od razu rozmawialiśmy o konkretach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 17 września 2016 roku to właśnie w Rybniku, na stadionie miejskim rozdamy medale Mistrzostw Europy – rozpoczął Jan Konikiewicz.

Miejscowy klub to dwunastokrotny Drużynowy Mistrz Polski. Ostatni tytuł rybnicka ekipa wywalczyła w 1972 roku.
– Mamy spore ambicje, aby gościć wielkie imprezy żużlowe na naszym stadionie. Myślę, że warto z uwagi na jakość tej imprezy i obecność na kanale Eurosportu – powiedział Prezydent miasta, Piotr Kuczera.

W zeszłym sezonie Rybnik zajął trzecie miejsce w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Spełnił jednak wszystkie warunki, jakie postawiła przed klubem PGE Ekstraliga i ostatecznie wystartuje w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Jednym z warunków była przebudowa toru.

– Przebudowa zacznie się 21 stycznia. Jesteśmy gotowi projektowo i czekamy na uprawomocnienie się decyzji. Będzie to zmiana geometrii łuków tego toru. Dodatkowo zostanie polepszone zaplecze sanitarne. Jest również kilka pomysłów na graffiti, które miałoby się pojawić na murze od strony ul. Gliwickiej. – zakończył włodarz miasta, Piotr Kuczera.

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube