Krystian Pieszczek: Cieszę się, że wracam do Gdańska

ROW Mateusz Szczepaniak
Ruszył plebiscyt Rekiny 2018. Wybierzcie najlepszych zawodników tego sezonu!
8 listopada 2018
Unia Tarnów Peter Ljung
Unia Tarnów: Peter Ljung wraca po rocznej przerwie
8 listopada 2018
Show all

Krystian Pieszczek: Cieszę się, że wracam do Gdańska

Wybrzeże Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek w przyszłym sezonie będzie zdobywać punkty dla Zdunek Wybrzeża. Wychowanek gdańskiego klubu został wypożyczony z MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Jest to dla niego powrót po czterech latach jazdy w innych zespołach.


Jesteśmy już praktycznie na półmetku okresu transferowego. Nie znamy jeszcze siły rażenia wszystkich drużyn, ale co może pan powiedzieć o zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk?
Nasza drużyna jest młoda i uważam, że będzie to korzystne dla nas. Działo się nieźle w tym okienku transferowym. Każdy jest w stanie zaskoczyć i pojechać fajne zawody. W tej chwili nie ma co wróżyć, wszystko okaże się na torze.

Nice 1. Liga Żużlowa na pewno będzie bardzo wyrównana. Jaki jest realny cel dla Wybrzeża? Pierwsza czwórka czy dopuszczacie do myśli tylko walkę o najwyższe cele?
- Będziemy chcieli awansować do fazy play-off. Przed sezonem nic nigdy nie wiadomo. Dopiero w trakcie rozgrywek zobaczymy, kto jaką formę złapie. Myślę, że jesteśmy w stanie jechać dobrze i równo. Chcemy wygrywać wszystkie mecze u siebie i dorzucać cenne punkty na wyjeździe. Wszystko jest w naszym zasięgu.

Jest pan jednym z nielicznych wychowanków w składzie. Na pewno zdaje pan sobie sprawę, że kibice będą wymagać od pana bardzo dużo. Chce pan być jednym z liderów w przyszłym sezonie?
- Na razie nie chcę o tym mówić. Cieszyłbym się, gdybym był topowym zawodnikiem Wybrzeża, ale wszystko pokaże czas.

Więcej na www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube