Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (składy)

ROW Rybnik
Wyniki środowych zawodów DMPJ w Rzeszowie i w Gdańsku
14 czerwca 2018
ROW Rybnik
Nowe video z meczu ROW-u z Wandą. Zajrzyjcie!
14 czerwca 2018
Show all

Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk (składy)

Wybrzeże Gdańsk

W najbliższą niedzielę żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozegrają mecz IX rundy Nice 1. Ligi Żużlowej. Gdańszczanie do Daugavpils udadzą się najprawdopodobniej bez kontuzjowanego Mikkela Michelsena. Miejsce Duńczyka zajął jego rodak Patrick Hougaard.

Konsekwencje upadku Mikkela Michelsena w czwartym wyścigu pojedynku Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Start Gniezno okazały się poważniejsze niż mogło się wydawać. Duńczyk nie tylko nie dokończył zawodów, ale także najprawdopodobniej będzie musiał odpuścić spotkanie z Lokomotivem Daugavpils. Obecnie Mikkel przechodzi rehabilitację w klinice w Rzeszowie. Lider gdańskiej drużyny planuje wrócić na tor 23-ego czerwca na pierwszy finał SEC, który zostanie rozegrany w Gnieźnie.

W związku z prawdopodobną absencją Mikkela Mirosław Berliński nie miał wielkiego wyboru przy ustalaniu składu. Ze względu na okres rekonwalescencji krótszy niż 15 dni za Duńczyka nie może być stosowane zastępstwo zawodnika. Mimo ograniczonego pola manewru gdański trener zdecydował się na kolejne roszady w zestawieniu. Po raz pierwszy w tym sezonie w roli prowadzącego parę z juniorem wystąpi Oskar Fajfer, natomiast parę z Andersem Thomsenem stworzy Patrick Hougaard. Podobnie jak w poprzednich meczach wyjazdowych duet stworzą ponadto Mikkel Bech i Michał Szczepaniak. Skład gdańskiej drużyny uzupełni Karol Żupiński.

Bez zmian w składzie do meczu przystąpią gospodarze, których liderami będą zapewne Timo Lahti oraz Peter Ljung. Pod numerem 15 wystąpi Olegs Mihailovs.

Początek spotkania o godzinie 14.30 (pierwszy bieg). Transmisja w Polsacie Sport.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Mikkel Bech
2. Michał Szczepaniak
3. Patrick Hougaard
4. Anders Thomsen
5. Oskar Fajfer
6. Dominik Kossakowski
7.

Lokomotiv Daugavpils
9. Kasts Puodzuks
10. Vadim Tarasenko
11. Timo Lahti
12. Jevgenijs Kostigovs
13. Peter Lung
14. Artjoms Trofimovs

Źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube