Mecz Północ – Południe: Łódź zasłużyła na takie zawody

ROW Rybnik
ROW: Piątkowy trening z Toruniem został odwołany
21 marca 2019
Orzeł Łódź
Orzeł: Rusza proces akredytacyjny!
21 marca 2019
Show all

Mecz Północ – Południe: Łódź zasłużyła na takie zawody

Północ - Południe
Oficjalna inauguracja sezonu żużlowego w Polsce zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę na stadionie Orła odbędzie się Mecz Północ – Południe z udziałem najlepszych zawodników pierwszej ligi.

 – Po kilkunastu latach mamy reaktywację tych zawodów. Zależy nam na tym, żeby ta impreza wpisała się znowu na stałe do kalendarza imprez żużlowych. Nie mamy nic przeciwko, żeby za każdym razem do takiej inauguracji dochodziło w Łodzi – przekonuje Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.
Organizatorami meczu w Łodzi są Polski Związek Motorowy, Klub Żużlowy „Orzeł” i firma SpeedwayEvents.pl. – Bardzo się cieszę z takiej imprezy na rozpoczęcie sezonu. Uważam, że Łódź na nią zasłużyła – podkreśla prezes Witold Skrzydlewski.
Emocji w niedzielnym spotkaniu na pewno nie zabraknie, bo na starcie staną najlepsi zawodnicy pierwszej lig. – W tym gronie mamy byłych mistrzów Polski i żużlowców, którzy kiedyś startowali w cyklu Grand Prix – podkreśla Maciej Polny z firmy SpeedwayEvents.pl.
Na torze Orła pojawią się nie tylko reprezentanci łódzkiego klubu. W stawce znajdą się między innymi Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek, którzy w sezonie 2019 będą bronić barw Arged Malesa TŻ Ostrovii. To nasz pierwszy rywal, z którym zmierzymy się już 30 marca. – Na pewno nas to nie cieszy. Mam jednak nadzieję, że trener sobie z tym poradzi -podkreśla prezes Orła Witold Skrzydlewski.
Trener Kędziora rywalizację w niedzielnym spotkaniu traktuję bardzo prestiżowo. Kędziora poprowadzi ekipę Północy, a jego rywalem będzie Piotr Żyto. – Znamy się jeszcze z toru – podkreśla opiekun Orła. Jego ROW Rybnik ma w tym roku wielkie aspiracje, więc nasza rywalizacja zapowiada się bardzo prestiżowo – dodaje.
Kędziora nie ukrywa, że w zespole Północy nie ma przypadkowych nazwisk. –  Poza Krystianem Pieszczkiem miałem okazję pracować z wszystkimi zawodnikami. Ta drużyna nie ma żadnych tajemnic. Prowadzącymi parę będą moi ulubieńcy. Nie możemy doczekać się już zawodów Jesteśmy przygotowani. Tor jest w dobrym stanie. Potrzeba tylko odpowiedniej pogody – podsumowuje trener.
Początek meczu Północ – Południe w niedzielę o godzinie 14:45.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube