Mirosław Kowalik nowym trenerem Wybrzeża

foto: Jarek Pabijan
jarek.pabijan@wp.pl
tel +48 601 83 62 58
Janusz Kołodziej odszedł, ale Kenneth Bjerre na kolejny rok w Tarnowie!
24 października 2016
lodz
Jamróg ulubieńcem kibiców Orła Łódź
25 października 2016
Show all

Mirosław Kowalik nowym trenerem Wybrzeża

kowalik5504

Mirosław Kowalik będzie nowym trenerem drużyny Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Umowa z byłym zawodnikiem klubów z Torunia i Bydgoszczy oraz trenerem zespołów PSŻ Poznań, Start Gniezno oraz Unibax Toruń zacznie obowiązywać od 1 listopada. Umowa została zawarta na rok z opcją przedłużenia na kolejne lata.


Zarząd GKŻ Wybrzeże od zakończenia sezonu i rozstania z Grzegorzem Dzikowskim prowadził dość intensywne poszukiwania nowego trenera. W gronie kandydatów znaleźli się między innymi Piotr Baron i Rafał Dobrucki. Z trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski zostały ustalone już praktycznie wszystkie szczegóły, jednak finalnie mieszkający w Lesznie trener wybrał ofertę ze znacznie bliżej położonego Wrocławia. Ostatecznie wybór Zarządu Klubu padł na pozostającego od 2014 roku bez pracy trenerskiej Mirosława Kowalika. Znany z bardzo dobrej pracy z młodzieżą szkoleniowiec szybko przekonał do siebie Prezesa Zarządu GKŻ Wybrzeże. – Szukaliśmy młodego trenera z pasją. W rozmowie z Mirosławem Kowalikiem wyczuliśmy zapał na który liczyliśmy. Jesteśmy w pełni zgodni co do systemu przygotowań zimowych czy też podejścia żużlowców do pracy. Do zawarcia umowy wystarczyło nam jedno spotkanie. Jestem przekonany, że dokonaliśmy słusznego wyboru.– powiedział Tadeusz Zdunek.

Czterdziestosiedmioletni Kowalik po zakończeniu bogatej kariery żużlowej pracował jako trener z PSŻ Poznań (dwukrotnie), Startem Gniezno oraz Unibaxem Toruń. Od 2014 roku pozostawał poza pracą trenerską pracując jako ekspert podczas transmisji żużlowych w stacji NC+. Nowy trener gdańskiego klubu już aktywnie uczestniczy w budowie zespołu na sezon 2017.- Mirosław Kowalik rozpoczął już rozmowy z zawodnikami i pomaga nam ich przekonać do naszej oferty. Trener przedstawił swoją listę życzeń, my pokazaliśmy nasz plan i mogę powiedzieć, że te wizje się pokrywają. Na efekty rozmów musimy jednak jeszcze chwilę poczekać – zakończył Tadeusz Zdunek.

www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube