Polonia Bydgoszcz
Kadra Polonii Bydgoszcz na sezon 2019. Ajtner-Gollob z kontraktem warszawskim
17 listopada 2018
Orzeł Łódź Lech Kędziora
Kędziora ma dobre geny. Polacy będą siłą Orła?
18 listopada 2018
Show all

Mistrz Niemiec w Orle Łódź

Ben Ernst

Ben Ernst dobrze znany jest głównie sympatykom zawodów młodzieżowych.  15-letni  Niemiec w lipcu osiągnął największy sukces w karierze.

Sezon 2018 był dla niego najlepszym w życiu  –Dzięki przygotowaniom przez całą zimę oraz ciężkiej pracy mojego teamu w trakcie sezonu 2018 zdobyłem tytuł Mistrza Świata w kategorii 250cc, tytuł Vice Mistrza Świata na długim torze, tytuł Mistrza Niemiec, oraz Parowe Mistrzostwo Niemiec. Zaliczyłem też wiele udanych wyścigów. Teraz przygotowuje się do przyszłego sezonu. Trzy razy w tygodniu biegam, dwa razy w tygodniu chodzę na siłownię. Mam ułożony specjalny plan treningowy, by w pełnej formie rozpocząć przyszły sezon  – powiedział Ben Ernst.

W ostatnich dniach Orzeł Łódź pochwalił się w mediach społecznościowych skompletowanym składem. Widniał w nim Ben Ernst  –Podpisałem kontrakt w Łodzi, ponieważ lubię ten klub i jestem bardzo zadowolony z tego, że będę reprezentować tak profesjonalną drużynę. Myślę, że będzie to dla mnie dobre doświadczenie. Mogę się wiele nauczyć jeżdżąc w Łodzi.  Chciałbym ogromnie podziękować za danie mi szansy. Polski żużel jest wspaniały, myślę, że nigdzie na świecie ten sport nie jest tak rozwinięty, jak w Polsce. Jest tu tak wiele dobrych klubów, w których jeżdżą utalentowani zawodnicy. W Polsce speedway ma o wiele liczniejsze grono fanów niż w Niemczech. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał możliwość startować w najlepszej polskiej lidze, co jest moim życiowym celem –podsumował młody Niemiec.

Ben ma dopiero 15 lat, a już zaczyna starty w lidze poza granicami swojego kraju. Nastolatkowie w jego wieku mają zupełnie inny styl życia. Jak Ben łączy szkołę z żużlem?  –Nie jest łatwo połączyć sportu z nauką, bardzo dużo trenuję, często przygotowuję motocykle. Nie mam czasu dla znajomych i na wiele innych rzeczy, które robią moi rówieśnicy, jednak kocham żużel i chce pewnego dnia dojść na szczyt! –odpowiedział żużlowiec.

Utalentowanego Niemca w przyszłym sezonie zobaczymy w barwach Orła Łódź. Jak się spisze w polskiej lidze? Tego się dowiemy już za kilka miesięcy.

Tekst: Julia Lewandowska

Foto: Róża Koźlikowska

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube