O żużlu z Kowalikiem: Skoro są licencje dla menedżerów to przydałby się też kurs

dudek
Najlepsi zawodnicy Nice PLŻ pojadą o Koronę Bolesława Chrobrego
11 sierpnia 2015
bydgoszcz2733
NICE PLŻ: Mecz Polonia Bydgoszcz – Wanda Kraków później
12 sierpnia 2015
Show all

O żużlu z Kowalikiem: Skoro są licencje dla menedżerów to przydałby się też kurs

kowalik5504

POLSKIZUZEL: Polski Związek Motorowy wprowadził licencje menedżerskie. Czy to dobre rozwiązanie?

MIROSŁAW KOWALIK: Myślę, że tak. Zwłaszcza znając polskie warunki. Rozumiem, że teraz kontrakty będą negocjowali profesjonaliści. Skończą się rozmowy klubów z narzeczonymi zawodników, ciotkami i innymi członkami rodziny. Narzeczona zaraz może trzasnąć drzwiami, ciotka coś tam wymyśla, więc lepszy będzie menedżer. Teraz tylko chodzi o to, żeby zrobić jakiś kurs i przygotować pewną grupę ludzi do prowadzenia rozmów i reprezentowania interesu żużlowców. Dobrze przygotowany menedżer może być naprawdę mocną kartą przetargową w rozmowach.

POLSKIZUZEL: W uchwale o licencjach, przynajmniej w tej wersji, która jest teraz, ciągle jest furtka pozwalająca na prowadzenie rozmów osobom, które mają pełnomocnictwo zawodnika.

MIROSŁAW KOWALIK: Więc trzeba by iść krok dalej i zamknąć furtkę. W innym razie niewiele się zmieni. Dalej będą do klubu przychodzili mechanicy czy inne osoby związane z danym żużlowcem. Moim zdaniem mechanik jest od mechanikowania, więc trzeba mocniej postawić na menedżerów.

POLSKIZUZEL: Tyle tylko, że to grono jest bardzo skromne. Można ich policzyć na palcach jednej ręki.

MIROSŁAW KOWALIK: Czyli wracamy do myśli, którą rzuciłem wcześniej. Trzeba zorganizować jakiś kurs menedżerski i przygotować ludzi. Potrzeba matką wynalazków, więc po prostu trzeba to zrobić. I jeszcze jedno. Powinno się zrezygnować z tej opłaty licencyjnej w wysokości 1800 złotych. To trochę za dużo i będzie się źle kojarzyło. Jeśli duża opłaca za licencję ma być wstępnym sitem, elementem selekcji, to ja odpowiem, że najlepszym sitem jest wolny rynek. Na etapie konkurencji ci najgorsi odpadną. Nie ma sensu robić wielkiej zapory finansowej.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube