Oceniamy żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk po meczu z Lokomotivem

Wybrzeże Gdańsk Anders Thomsen
Wybrzeże: Zwichnięta kostka Andersa Thomsena
20 czerwca 2018
ROW Rybnik Mateusz Tudzież
ROW: Młody Rekin Mateusz Tudzież: Żużel, to jest to, co chcę robić w życiu
20 czerwca 2018
Show all

Oceniamy żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk po meczu z Lokomotivem

Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk zanotowali szóstą porażkę w tym sezonie. Poniżej zamieszczamy oceny portalu www.wybrzezegdansk.pl za niedzielne spotkanie z Lokomotivem Daugavpils.

Mikkel Bech 11 (2,2,1,3,3) – 4

Z jednej strony solidny wynik punktowy, z drugiej przespany początek meczu. Mikkel odpowiednie ustawienia motocykla znalazł dopiero na 12 wyścig, kiedy nie udało się już odwrócić losów meczu. Notę obniża również fakt, że w całych zawodach gdańszczanie przegrali tylko dwa wyścigi podwójnie, a w jednym z nich udział brał właśnie Duńczyk.

Michał Szczepaniak 2+2 (1*,1*,0,1) – 2+

Zaczął mecz nienajgorzej. Z najtrudniejszych pól startowych dobrze wychodził ze startu ułatwiając tym samym jazdę partnerowi z pary, który miał problem z dobrym wyjściem spod taśmy. Niestety druga faza zawodów była już dużo słabsza. W kolejnych dwóch wyścigach przegrywał podwójnie z parą gospodarzy. To te dwa wyścigi zdecydowały o losach meczu.

Marcin Turowski 0 (-,0,-,-) – 2

Pojechał na Łotwę w miejsce niedysponowanego Patricka Hougaarda. Dostał szansę tylko w jednym wyścigu, w którym przez dwa okrążenia jechał przed Artiomem Trofimovsem. Niestety popełnił błąd i stracił punkt. Dalszą fazę meczu oglądał z parku maszyn.

Anders Thomsen 9+1 (2,2,1,3,1,1*) – 3+

Robił co mógł, starał się wyprzedzać rywali, ale po przegranych startach na trudnym torze nie było o to łatwo. Podobnie jak w przypadku Becha słabiej wypadł na początku meczu. Jeśli liderzy drużyny nie zdobywają „trójek” trudno myśleć o wygranej. Anders to jeden z najlepszch zawodników NICE 1. Ligi Żużlowej, więc należy od niego oczekiwać więcej.

Oskar Fajfer 13 (2,3,3,3,0,2) – 5-

Po meczu z Car Gwarant Startem Gniezno pisaliśmy, że mamy nadzieję, że Oskar wrócił już na dobre. Mecz w Daugavpils spełnił nasze nadzieje. Oski jechał na Łotwie znakomicie. Tym bardziej żal 13. wyścigu, w którym miał problemy z silnikiem i dojechał na ostatniej pozycji. Generalnie to jest Fajfer na jakiego czekaliśmy. Oby tak dalej.

Dominik Kossakowski 4 (3,1,0,0) – 3-

Zaczął doskonale od niespodziewanej wygranej w wyścigu juniorów. Później było znacznie gorzej. Trudny tor w Daugavpils uwypuklił jego problemy. Zawiódł szczególnie w 12. biegu, kiedy przegrał z Trofimovsem,

Karol Żupiński 1 (1,0,0,0) – 2+

Niedzielny mecz był prawdziwą szkołą żużla dla zaczynającego swoją przygodę  z tym sportem Żupińskiego. Z tak trudnymi warunkami torowymi się jeszcze nie spotkał. Mimo tego w wyścigu juniorskim potrafił pokonać słabszego z młodzieżowców gospodarzy. Ten mecz to cenne doświadczenie dla niego.

Źródło: www.wybrzezegdansk.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube