One Sport z 10-letnim kontraktem na SEC i 5-letnią umową na IMŚJ

niceplz
Parfjanowicz zaprasza na Nice PLŻ: I tylko Chris Harris narzeka
20 czerwca 2015
przedpelski
Błysk rezerwowego polskiej reprezentacji
20 czerwca 2015
Show all

One Sport z 10-letnim kontraktem na SEC i 5-letnią umową na IMŚJ

full sec

Dzisiaj w Toruniu odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele firmy One Sport oraz FIM Europe ogłosili decyzję na temat przedłużenia umowy na organizację cyklu Speedway European Championships. Firma One Sport będzie organizatorem cyklu co najmniej do 2025 roku!
– Kiedy trzy lata temu rozpoczynaliśmy projekt SEC wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe zadanie. To był dla wszystkich trudny, ale owocny czas. Było wiele wzlotów i upadków, ale udało się wypełnić większość założeń. Dlatego chcemy kontynuować rozwój mistrzostw Europy. Z tego względu negocjowaliśmy z FIM Europe na temat przedłużenia umowy. Dzisiaj możemy oficjalnie powiedzieć, że podpisaliśmy umowę do 2025 roku włącznie. – zaczął Jan Konikiewicz, One Sport.
Format zawodów pozostaje niezmieniony, a szczegóły na temat kolejnych lat cyklu będą podawane w późniejszym terminie. Chcieliśmy podziękować Prezydentowi FIM Europe, Wolfgangowi Srbowi za profesjonalizm, przychylność, dzięki czemu możemy nadal kontynuować nasz projekt.
– Z dumą możemy ogłosić, że Indywidualne Mistrzostwa Europy nadal pozostaną w rękach One Sport. Przez ostatnie trzy lata impreza nabrała niesamowitego prestiżu, startują w niej najlepsi żużlowcy, co oczywiści sprzyja rozwojowi tego sportu. Nowe lokalizacje, milionowa widownia przed ekranami telewizorów, sprawiła, że postanowiliśmy znów zaufać One Sport i podpisać umowę na kolejna 10 lat – dodał Prezydent FIM Europe, Wolfgang Srb.
Następnie organizatorzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich kibiców. Od 2016 roku, One Sport we współpracy z FIM obejmie patronat nad dwoma nowymi projektami.
– W 2016 roku po raz pierwszy historii, promotora zyskają Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów. Cykl będzie rozgrywany w formacie trzech imprez rocznie na podobnych zasadach jak SEC. Zamierzamy kontynuować eksplorację nowych rynków oraz doprowadzić do sytuacji, w której młodzieżowe mistrzostwa będą transmitowane do wielu krajów na całym świecie. – powiedział Karol Lejman, One Sport.
To jednak nie jedyna niespodzianka przygotowana przez FIM i One Sport.
– Mistrzostwa Świata Juniorów to nie jedyny nowy projekt, w który będziemy się angażować. Od przyszłego sezonu będziemy także promotorami Pucharu Świata 250, który będzie organizowany przy okazji jednego z finałów SEC w każdym roku. Umowa co prawda jeszcze nie jest podpisana, ale wszystkie szczegóły zostały uzgodnione i w najbliższych tygodniach dojdzie do jej parafowania – dodał Karol Lejman.
Na koniec głos zabrał Szef Komisji Torowej FIM, Armando Castagna
– Przez ostatnie lata obserwowaliśmy rozwój projektów pod auspicjami One Sport i FIM Europe. Postanowiliśmy rozszerzyć współpracę i zaproponować pozyskanie kolejnych projektów, tym razem wspólnie z FIM. Jesteśmy przekonani, że wszystkie zawody będą organizowane na najwyższym poziomie, a nasza współprac z One Sport będzie długa i udana.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube