Orzeł: Gwiazda światowego żużla. Fan motocrossu i UFC przyjedzie do Łodzi

Kacper Konieczny Motor Lublin
Kacper Konieczny, Motor: Lublin zasługuję na PGE Ekstraligę
14 września 2018
02.07.2016 ZUZEL - MECZ O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA POLSKA - ROSJA
Aforti Turniej o Koronę: Sajfutdinow powalczy w Gnieźnie
14 września 2018
Show all

Orzeł: Gwiazda światowego żużla. Fan motocrossu i UFC przyjedzie do Łodzi

Artiom Łaguta
Jedną z gwiazd niedzielnego Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej będzie Artiom Łaguta. Rosjanin to jeden z najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi i uczestnik cyklu Grand Prix

Artiom Łaguta w PGE Ekstralidze startuje od sezonu 2011, ale jego kariera tak naprawdę nabrała tempa dwa lata później. Rosjanin w barwach Unii Tarnów wskoczył wtedy na bardzo wysoki poziom i stał się obiektem zainteresowania niemal wszystkich najlepszych polskich klubów. Walkę o jego popis pod kontraktem wygrał GKM Grudziądz, w którym startuje już czwarty kolejny sezon. A na tym się nie skończy, bo Łaguta już ogłosił, że w przyszłym roku nie zmieni barw klubowych.
- To bohater naszych kibiców. Wszyscy się z nim utożsamiają i traktują go tutaj jak swojego. Dla nich Artiom nie jest obcokrajowcem – opowiada trener GKM-u Robert Kempiński. – Trudno się zresztą dziwić, że tak jest. Artiom większość czasu spędza w Polsce. Wraz z małżonką i dwójką dzieci mieszka w Bydgoszczy. Do Rosji jeździ w tej chwili bardzo rzadko – wyjaśnia trener.
Trwający wciąż sezon jest bardzo udany w wykonaniu Łaguty. GKM Grudziądz zakończył rozgrywki na szóstej pozycji w PGE Ekstralidze i uniknął jazdy w meczach barażowych głównie dzięki znakomitej postawie Rosjanina, który był czwartym najskuteczniejszym żużlowcem całych rozgrywek. Lepsze średnie biegopunktowe uzyskali od niego tylko:  Bartosz Zmarzlik, Nicki Pedersen i Leon Madsen. W Grand Prix, do którego wrócił po dłuższej przerwie, zajmuje obecnie siódmą lokatę i ma duże szanse na utrzymanie się w elicie.
Łaguta w Grand Prix startuje z numerem 222, który nie jest przypadkowy. Z takim samym występuje na co dzień Włoch Antonio Cairoli, dziewięciokrotny mistrz świata w motocrossie. Żużlowiec GKM-u jest jego wielkim fanem. Motocross ogląda praktycznie na okrągło.
Poza sportami motorowymi Łaguta bardzo lubi mieszane sztuki walki. Jego ulubionym zawodnikiem jest Chabib Nurmagomiedow – pierwszy Rosjanin, który zdobył mistrzostwo UFC.
W wolnych chwilach reprezentant Rosji nie próżnuje. Często można spotkać go jeżdżącego quadem w Puszczy Bydgoskiej. Lubi także zbierać grzyby. – Kiedyś wrócił z Vetlandy z całym koszem prawdziwków – opowiada nam trener Robert Kempiński. Jedną z ulubionych potraw Łaguty jest sushi, które najchętnie zjada w towarzystwie swojej żony.
W niedzielnym Meczu Narodów Łaguta będzie bronić barw drużyny złożonej z Rosjan. Poza nim znajdą się w niej Siergiej Łogaczow, Aleksandr Łoktajew i Andriej Kudriaszow.
Dodajmy, że cały czas trwa sprzedaż biletów na to wydarzenie. Można je nabywać w pięciu kwiaciarniach H. Skrzydlewska na terenie Łodzi. Oto ich pełne adresy:
ul. Piotrkowska 194
ul. Hubala 6
ul. Broniewskiego 2
ul. Dziewiarska 14
ul. Zgierska 141
Cena biletu wynosi zaledwie 15 zł.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube