Orzeł Łódź: 20 lat minęło od ostatniej wygranej Orła z Unią

news-tarnow-gniezno-ofajfer
Aforti StartTV: emocje w Tarnowie
11 czerwca 2019
TŻ Ostrovia
TŻ Ostrovia: Dofinansowanie dla szkółki żużlowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub 2019
11 czerwca 2019
Show all

Orzeł Łódź: 20 lat minęło od ostatniej wygranej Orła z Unią

Orzeł Łódź

- Trudno w to uwierzyć, ale ostatnie zwycięstwo ligowe z ekipą z Tarnowa odnieśliśmy w 1999 roku – czytamy na stronie Orła.


Oczywiście, głównie wynika to z rzadkiej okazji do rywalizacji między tymi drużynami. Unia to siedmiokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (w tym trzy złote medale). Kiedy Orzeł awansował do pierwszej ligi, Unia „rządziła” w najwyższej klasie rozgrywkowej. Okazja do spotkania w pierwszej lidze nadeszła dopiero w 2017 roku (kiedy Unia awansowała do Ekstraligi).

W rundzie zasadniczej Orzeł najpierw przegrał na wyjeździe 41:48 (w tym meczu Orzeł prowadził po 9 biegach 31:22!), by następnie ulec u siebie 42:47. W drużynie z Tarnowa jeździli wtedy m.in. obecnie występujący w tym zespole Peter Ljung, Artur Czaja i Artur Mroczka (obecnie kontuzjowany). W tym ostatnim spotkaniu po 11 biegach był remis 33:33, ale w kolejnym wyścigu podwójne zwycięstwo pary Rolnicki, Ljung przesądziło o końcowym wyniku.

Jednak to nie koniec. Oba zespoły awansowały do czołowej czwórki po rundzie zasadniczej i wpadły na siebie w pierwszej rundzie play-off. Zdecydowanym faworytem w dwumeczu była Unia, która miała w sezonie tylko dwie porażki w Gdańsku i Krakowie. Tymczasem Orzeł postawił rywalom bardzo twarde warunki. W pierwszym meczu w Łodzi goście prowadzili już 29:19 po ośmiu biegach i zanosiło się na pogrom. Wtedy sygnał do pogoni dał Rohan Tungate, wygrywając cztery z kolejnych siedmiu biegów. Skończyło się remisem 45:45, a kibice oglądali pasjonującą końcówkę w wyścigach nominowanych.  W rewanżu w Tarnowie łodzianie walczyli dzielnie (było 22:20 po siedmiu biegach), ale ostatecznie Unia wygrała 49:41.

Czekamy zatem na pierwsze od 20 lat zwycięstwo z niedzielnym przeciwnikiem. Początek zawodów z Unią 16 czerwca o godzinie 14.00. Wejściówki są do nabycia na stronach internetowych:

motoarena.makis.pl/

www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0357

W Centrum Biletów Atlas Areny (Łódź ul. Bandurskiego 7, czynne: czwartek 10:00 – 18:00 / wtorek, środa i piątek 8:00 – 16:00)
Salonach EMPiK
Salonach Kolporter
Sprzedaż będzie prowadzona również w kasie na stadionie w sobotę i niedzielę (w dniu meczu).

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube