Patryk Dudek pojedzie w meczu Polska – Reszta Świata

cieslak
Trener kadry złożył wyjaśnienia
6 października 2015
pawlicki-bzmarzlik-hancock-doyle4561
W sobotę w Lublinie ostatnia odsłona Polish Speedway Battle
7 października 2015
Show all

Patryk Dudek pojedzie w meczu Polska – Reszta Świata

dudek

23-letni zawodnik udowodnił ostatnimi wstępami, że nadal dysponuje rewelacyjną formą, co zaowocowało powołaniem do występu w Reprezentacji.
Na wniosek samego zawodnika, środek dyscyplinarny w postaci zawieszenia w prawie do występów w Reprezentacji Polski został skrócony. Główna Komisja Sportu Żużlowego z dniem 30 września poinformowała Patryka, że znów może występować w plastronie z Orłem. Nie bez znaczenia okazały się pozytywne rekomendacje sztabu szkoleniowego, który również wnioskował za skróceniem kary.
Zawodnik cieszy się, że znów będzie miał możliwość wystąpić na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Dobrze wspomina swój występ z 2013 roku w meczu „Polska vs Mistrzowie Świata”. –To nie były łatwe zawody . Nie mieliśmy łatwego rywala a jednocześnie skupialiśmy się na pokazaniu fajnego speedwaya przed lubelską publicznością. Pamiętam, że trybuny były wypełnione po brzegi i dlatego bardzo mi się tam podobało.
Duzers pozytywnie ocenia cykl Polish Speedway Battle, który miał za zadanie promowanie Reprezentacji w mniejszych ośrodkach żużlowych. –Myślę, że to dobry pomysł, aby zachęcić kibiców, którzy nie byli jeszcze nigdy na żużlu, bo będzie jechać czołówka polskich zawodników oraz zagraniczna śmietanka. Zatem poziom zawodów jest bardzo wysoki. Nie zawsze można spotkać takich zawodników na własnym, drugoligowym podwórku. Dlatego warto przychodzić na takie zawody – skwitował Patryk.
Kibice z całą pewnością liczą na dobry wynik Dudka. Ostatnie zawody w jego wykonaniu są świetnym prognostykiem zapowiadającego się ścigania. –Skupiam się głównie na tym, żeby cało i zdrowo objechać zawody i zrobić dobry wynik. Na pewno będzie ciężko, ponieważ zawodnicy startujący w tej stawce są bardzo wymagający. Przy okazji będzie to dobry sprawdzian dla mnie, aby się pokazać wśród najmocniejszych zawodników.
Publiczność może liczyć na dobrą postawę Patryka, a ten z kolei liczy na kibiców:
–Zapraszam serdecznie wszystkich sympatyków sportu żużlowego, ponieważ uważam, że będzie można zobaczyć fenomenalne ściganie na lubelskim torze. Mam nadzieję, że dopisze tak duża frekwencja jak dwa lata temu i będziemy mogli się ścigać przy pełnych trybunach.
Wypełnijmy zatem trybuny po brzegi i dajmy wsparcie naszym zawodnikom!

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube