Pawlicki: „Muszę wyciągnąć odpowiednie wnioski”

ofajfer-thomsen-adamczak-kudriaszow2612
DMPJ: Fogo Unia najlepsza w Częstochowie, Get Well wygrywa w Gdańsku
19 lipca 2017
Zuzel. Polfinal Indywidualnych Mistrzostw Swiata Juniorow Pardubice. 19.04.2017
Polacy rozpoczynają walkę o medale
21 lipca 2017
Show all

Pawlicki: „Muszę wyciągnąć odpowiednie wnioski”

Przemysław Pawlicki

Przemysław Pawlicki uważany był i nadal jest za jednego z faworytów do zdobycia tytułu żużlowego mistrzostwa Europy. Starszy z braci dobrze zainaugurował tegoroczny cykl, zajmując czwarte miejsce podczas pierwszej rundy w  Toruniu. Niestety, zawody w niemieckim Güstrow wypadły znacznie poniżej jego oczekiwań.

Polak bardzo udanie rozpoczął zmagania na torze w Niemczech. Po trzech seriach startów miał na swoim koncie siedem punktów. W czwartej serii, w biegu czternastym, Pawlicki został wykluczony za przejechanie dwoma kołami wewnętrznej linii toru – to wybiło go z rytmu. – Nie były to dla mnie najlepsze zawody. Szkoda przede wszystkim tego wykluczenia ponieważ trochę się po nim pogubiliśmy – powiedział Przemysław Pawlicki. – Muszę wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby nie popełniać tych błędów w kolejnych rundach.

Przemysław Pawlicki sklasyfikowany jest obecnie na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej SEC, tracąc do lidera – Andzejsa Lebedevsa – siedem oczek.

Uczestnicy SEC 2017 minęli właśnie półmetek rywalizacji. Przed nimi jeszcze dwie rundy. Najbliższa, zaplanowana na pierwszy tydzień sierpnia, odbędzie się w szwedzkim Hallstavik, na najkrótszym torze w tegorocznym cyklu. – Każdy tor jest dla mnie dobry, bez znaczenia jest jego długość. Kluczem jest szybkie dopasowanie sprzętu. Na razie jestem poza pierwszą piątką, ale przed nami jeszcze dwie rundy, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Cały czas jest szansa na to, aby walczyć o najwyższe cele – powiedział Polak.

Warto dodać, iż numerem wybranym przez zawodnika jest cyfra „59”. Dlaczego na taki wybór zdecydował się reprezentant Polski? – Numer nawiązuje do daty mojego urodzenia, czyli 5 września – wyjaśnił Pawlicki.

Trzecia runda cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się w Hallstavik 5 sierpnia. Bilety na te zawody dostępne są na stronie internetowej: www.bit.ly/SEC_Hallstavik_tickets. Finał tegorocznego cyklu SEC odbędzie się z kolei 16 września w Lublinie, bilety dostępne również są już w sprzedaży: www.bit.ly/SEC_Lublin_tickets.

Lista startowa trzeciej rundy SEC w Hallstavik prezentuje się następująco:

 1. Przemysław Pawlicki #59 (Polska)
 2. Artem Laguta #2 (Rosja)
 3. Nicolai Klindt #29 (Dania)
 4. Vaclav Milik #13 (Czechy)
 5. Leon Madsen #66 (Dania)
 6. Mikkel Bech #177 (Dania)
 7. Martin Smolinski #84 (Niemcy)
 8. Mateusz Szczepaniak #58 (Polska)
 9. Adrian Miedziński #20 (Polska)
 10. Jacob Thorssel #16 (Szwecja)
 11. Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)
 12. Andreas Jonsson #100 (Szwecja)
 13. Nicki Pedersen #12 (Dania)
 14. Kenneth Bjerre #91 (Dania)
 15. Kacper Gomólski #44 (Polska)
 16. Andzejs Lebedevs #129 (Łotwa)
 17. Kim Nilsson (Szwecja)
 18. Pontus Aspgren (Szwecja)

 

Dodaj komentarz

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube