Peter Ljung: „Tarnów był dla mnie numerem jeden”

pieszczek-hansen6441
PGE IMME 2017 – 2018 w Gdańsku
21 listopada 2016
rzeszowtorkrosno
Janusz Stachyra: cieszę się, że wracam na Hetmańską
21 listopada 2016
Show all

Peter Ljung: „Tarnów był dla mnie numerem jeden”

ljung0553

Naszą drużynę na sezon 2017 uzupełnił Peter Ljung. Szwed jest z pewnością znany większości tarnowskich kibiców. W rozmowie z nami opowiedział między innymi o swojej poprzedniej przygodzie w Unii oraz o celach na 2017 rok.

– Przemysław Frączek: Peter, jako ostatni zawodnik zdecydowałeś się dołączyć do drużyny Unii Tarnów na sezon 2017. Dlaczego wybrałeś akurat nasz klub? Miałeś jakieś inne oferty?
– Peter Ljung:
  Startowałem już w Tarnowie. Bardzo podoba mi się to miejsce, lubię ścigać się na tym torze. Wybrałem tą ofertę również dlatego, że od lat klub ma dobrą opinię i jest prowadzony profesjonalnie w każdym aspekcie, a to bardzo ważne dla zawodnika. Oczywiście miałem inne oferty, ale Tarnów był dla mnie numerem jeden.

– PF: Wspominasz o swojej przygodzie z Unią. Jeździłeś tu w latach 2007-2008. To był dobry czas w Twojej karierze?
– PL:
To był świetny czas. Jedyne złe wspomnienie to mój wypadek i złamana noga. Gdyby nie to, wszystko byłoby świetnie. Znalazłem tu dobre miejsce i czułem się naprawdę jak w domu.

– PF: Pamiętasz specyfikę tego toru z tamtych czasów czy będziesz się go musiał nauczyć od nowa?
– PL:
Pamiętam bardzo wiele szczegółów z tamtego czasu. Jeździłem tutaj także w 2014 roku w meczu sparingowym. Wygrałem dwa wyścigi pokonując Leona Madsena i Janusza Kołodzieja, więc myślę, że bez problemów poradzę sobie z tym torem.

– PF: W minionym sezonie nie mogłeś pokazać pełni możliwości. Startowałeś tylko w kliku meczach i to głównie wyjazdowych. Teraz powinno być inaczej. Uważasz, że możesz być liderem tej drużyny?
– PL:
Rzeczywiście ten sezon był bardzo dziwny. W Szwecji było super. W Dackarnie wspólnie a Patrykiem Dudkiem byłem liderem, a w Polsce w zasadzie nawet się nie rozjeździłem. Jestem pewien, że wspólnie z Kennethem mogę być liderem tej drużyny.

– PF: Na czym zamierzasz skupić się w sezonie 2017?
– PL:
Moim celem jest zdobyć tyle punktów dla Unii ile się ode mnie oczekuje. Jeśli będę wykonywał dobrą pracę dla klubu to wszyscy będą zadowoleni – także ja.

– PF: Wiadomo już jakim składem będzie dysponować Unia. Znasz osobiście większość zawodników? Uważasz, że to jest drużyna, którą stać na awans do Ekstraligi?
– PL:
Znam się z większością chłopaków. Moim zdaniem ta drużyna wygląda naprawdę dobrze. Jeśli tylko kontuzje nie pokrzyżują nam planów, to jestem pewien, że powalczymy o czołowe lokaty.

– PF: Jakie są Twoje plany w związku ze startami w innych ligach niż liga polska?
– PL:
Poza Polską zamierzam startować we wtorki w Elitserien i w czwartki w Allsvenskan. To wszystko. Chcę mieć też czas na treningi w razie potrzeby. Ja nie potrzebuję dużej ilości startów żeby jeździć lepiej. Potrzebuję za to świeżości i odpoczynku. Taki system sprawi, że zarówno ja jak i moje motocykle zawsze będziemy gotowi do walki.

– PF: Kilka słów do tarnowskich kibiców?
– PL:
Cudownie będzie znowu jeździć dla Was. Coś Wam powiem… najlepsze jeszcze przede mną. Wierzcie we mnie, a ja dam z siebie 110% możliwości.

Źródło: www.unia.tarnow.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube