PGG ROW Rybnik: Dojazdówka przed meczem z Unią Tarnów. Przed Rekinami starcie numer 3!

Joachim Maj
Rybnik pożegnał Joachima Maja
26 kwietnia 2019
Unia Tarnów Ernest Koza
Unia: Ernest Koza wraca do Tarnowa!
26 kwietnia 2019
Show all

PGG ROW Rybnik: Dojazdówka przed meczem z Unią Tarnów. Przed Rekinami starcie numer 3!

ROW Rybnik

- Ochłonęliście już po niedzielnym meczu z Orłem Łódź?!  No to czas na kolejną dawkę emocji z dozą metanolu w powietrzu. Tym razem ROW Rybnik zmierzy się z dotychczasowym wiceliderem Nice 1. LŻ Unią Tarów – czytamy na stronie PGG ROW-u.

Jak na razie spadkowicz z PGE Ekstraligi radzi sobie bardzo dobrze, zajmując drugą lokatę w tabeli. Podopieczni Tomasz Proszowskiego i Pawła Barana w pierwszym meczu co prawda wymęczyli zwycięstwo na własnym torze z drużyną Lokomotivu Daugavpils, lecz już w drugiej kolejce wywieźli z Gdańska dwa duże punkty. Niestety mecz z Wybrzeżem pechowo zakończył się dla Artura Mroczki. Wychowanek GKM Grudziądz w 12 wyścigu upadł na tor, doznając kontuzji ręki. W ostatnim meczu na własnym torze, Unia Tarnów z trzema juniorami w składzie uległa zespołowi Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 43:47. Problemem tarnowskiej Unii jest brak rezerwowego seniora, który mógłby zastąpić Artura Mroczkę. Zarząd zespołu z Tarnowa, robi wszystko by znaleźć zastępstwo i wzmocnić drużynę przed niedzielnym meczem.

Skład Unii Tarnów został dość mocno przemeblowany przed sezonem po sezonie 2018 w którym to „Jaskółki” spadły z PGE Ekstraligi. Do zespołu z Tarnowa wrócili Peter Ljung, który w pierwszych meczach był zdecydowanym liderem, oraz dobrze nam znany Artur Czaja, który w ostatnim swoim meczu odnalazł szybkość w motocyklach. Skład wzmocnił również Daniel Kaczmarek. Wychowanek leszczyńskiej Unii, po epizodzie w Toruniu, pierwszy rok w roli seniora, postanowił spędzić w Tarnowie.

Trener Piotr Żyto postawił na tych samych zawodników, którzy zwyciężyli z drużyna Orła Łódź. Zawodnicy, który wystąpili w tym mecz nie zawiedli i każdy z nich wykorzystał swoją szanse. Swoje zrobili Troy Batchelor i Kacper Woryna. Za mecz w Gnieźnie w pełni zrehabilitował się Linus Sundstroem, a Siergiej Logachev rozkręcał się z biegu na bieg, przywożąc bardzo ważne punkty do mety. Duży progres widać u naszych juniorów. Robert Chmiel i Przemysław Giera, pokazali na torze serce do walki.

Wszystkie informację na temat sprzedaży biletów znajdziecie na stronie PGG ROW-u.

UNIA TARNÓW
1. Victor Kulakov
2. Mateusz Gzyl
3. Artur Czaja
4. Daniel Kaczmarek
5. Peter Ljung
6. Mateusz Cierniak
7. brak zawodnika
PGG ROW RYBNIK
9. Troy Batchelor
10. Siergiej Logachev
11. Mateusz Szczepaniak
12. Linus Sundstroem
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel
15. brak zawodnika
Sędzia zawodów:  Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski
Przewodniczący Jury: Dariusz Cieślak

 

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube