Piknik #Letsmakespeedway w Świętochłowicach

Makieta 1
Zapraszamy do lektury nowego Tygodnika Żużlowego
12 września 2016
foto: Jarek Pabijan
jarek.pabijan@wp.pl
tel +48 601 83 62 58
Milik: Podoba mi się to, co widzę
12 września 2016
Show all

Piknik #Letsmakespeedway w Świętochłowicach

14064161_1190464264378455_4714679228325161329_n

W minionym tygodniu organizator cyklu Speedway Euro Championship – firma One Sport, wspólnie ze Śląskiem Świętochłowice, zorganizowała piknik #Letsmakespeedway, mający na celu promocję wielkiego finału SEC, a także popularyzację żużla na „Skałce”.


Na stadionie zgromadziło się ok. 1000 osób. Wszyscy fani speedwaya, którzy odwiedzili obiekt mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć trening „dzikich kart”: Kacpra Woryny (SEC) oraz Patrika Mikela (U21). Ponadto swoje umiejętności na owalu w Świętochłowicach doskonaliła miejscowa szkółka.
Kibice byli świadkami kilku pokazowych biegów, a także nieprzeciętnych umiejętności Kacpra Woryny, który raz po raz prezentował coraz to bardziej wymyślne techniki jazdy na jednym kole.
W międzyczasie zdjęcia z kibicami robiły sobie SEC Girls, a na scenie umieszczonej tuż obok budynku klubowego przeprowadzano konkursy. Jeden z nich wyłonił uczestników specjalnego wyścigu na dwukołowcach do speedroweru. W wyścigu, w którym nagrodą był oryginalny plastron Janusza Kołodzieja, wystartował nawet sam Wiceprezydent Miasta Świętochłowice – Stanisław Korman.
Na zakończenie pikniku, na scenie odbył się konkurs wiedzy o żużlu. Jak przyznali uczestnicy, pytania były dosyć trudne, ale ostatecznie triumfował jeden z mieszkańców Świętochłowic. Kibic, który popisał się największą wiedzą, wyjedzie do prezentacji przed wielkim finałem Speedway Euro Championship razem z zawodnikami, na specjalnie przygotowanym harleyu.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube