Puchar Nice PLŻ na wzór Brytyjczyków

lebiediews-lindbaeck-hougaard3341
Prestiżowy turniej za 100 tysięcy złotych
12 sierpnia 2016
cugowski
TANGO CUGOWSKIEGO Chocholi taniec żużlowców
13 sierpnia 2016
Show all

Puchar Nice PLŻ na wzór Brytyjczyków

12923163_1370326086326722_6826510706715147204_n

Od 1997 roku Brytyjczycy rozgrywają zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Premier League, czyli odpowiednika Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W tym sezonie po raz pierwszy w historii do takiej oficjalnej rywalizacji dojdzie także w Polsce. Już w najbliższą niedzielę, 14.08.2016 r. 16-stu najlepszych zawodników Nice PLŻ weźmie udział w turnieju o tytuł mistrza tej klasy rozgrywkowej.


W 1997 roku brytyjska Premier League została oficjalnie niższą klasą rozgrywkową w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu corocznie odbywa się tradycyjny turniej, który wyłania najlepszego zawodnika w tej klasie rozgrywkowej. Choć wielu kibiców uważa, że najlepszym zawodnikiem ligi powinien być ten, który na zakończenie sezonu będzie mógł pochwalić się najwyższą średnią biegopunktową, jednodniowy turniej zawsze cechuje się wysoką stawką oraz potrafi przynieść niespodziewane rezultaty. W Wielkiej Brytanii po taki tytuł sięgali w swojej karierze m.in. Tai Woffinden, Magnus Zetterstrom czy Kenni Larsen. W ubiegłym roku triumfował Ulrich Ostergaard z Peterborough Panthers. W ubiegłym roku podjęto pierwszą próbę organizacji takich mistrzostw połączoną z tradycyjnym turniejem o Koronę Bolesława Chrobrego. Kto okaże się oficjalnym pierwszym triumfatorem w Polsce? Faworytów do zwycięstwa będzie bez wątpienia kilku.
Z pewnością w gronie faworytów do zwycięstwa trzeba upatrywać Daniela Jeleniewskiego, za którego kciuki trzymać będzie licznie zgromadzona lubelska publiczność. Zawodnik jako jedyny z uczestników niedzielnych zawodów miał okazję w tym sezonie trenować na lubelskim torze. Do grona faworytów na pewno należy zaliczyć reprezentantów liderującego tabeli Nice PLŻ Orła Łódź: Roberta Miśkowiaka, Tomasza Gapińskiego i Hansa Andersena. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o 16:30. Zawodnicy do prezentacji wyjdą 15 minut wcześniej. Sędzią zawodów będzie Paweł Słupski z Lublina, a komisarzem toru Jan Banasiak. Spikerem będzie ceniony dziennikarz komentujący od lat wydarzenia w sporcie żużlowym, Robert Noga.
Przedsprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl, a także stacjonarnie w sieci sklepów Empik, MediaMarkt i Saturn na terenie całego kraju. W dniu zawodów sprzedaż biletów w kasach prowadzona będzie od godziny 10:00. Bilet normalny na niedzielne zawody kosztuje 25 zł, a ulgowy 15 zł. W kasach dostępne będą również bilety na wrześniowy mecz Polska – Dania (2.09.2016 r.).
www.nice.pl

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube