Ratował karierę żużlowców. Teraz jemu potrzebna jest pomoc

doyle-saifutdinow2056
Przed inauguracją sezonu, czyli SBP. Jason Doyle pewniakiem w Toruniu?
21 marca 2017
foto: Jarek Pabijanjarek.pabijan@wp.pltel +48 601 83 62 58
Posłuchajcie mistrza: Nigdy nie zjem kaszanki!
22 marca 2017
Show all

Ratował karierę żużlowców. Teraz jemu potrzebna jest pomoc

_DSC2268

Damian Janiszewski, lekarz ortopeda z Torunia, który uratował karierę wielu żużlowców, teraz sam potrzebuje pomocy. W akcję „Pomoc dla Damiana” włączają się również organizatorzy sobotniej rundy cyklu Speedway Best Pairs.

Damian Janiszewski pracuje w Szpitalu Miejskim w Toruniu. To właśnie z jego pomocy skorzystali m.in. Emil Sayfutdinov, Jason Doyle, Michał Gołaś, Robert Kościecha, Adrian Miedziński czy Paweł Przedpełski. Zmagający się z nowotworem lekarz, sam potrzebuje w tej chwili pomocy. Potrzebna jest każda złotówka zarówno na specjalistyczne, nierefundowane leki jak i na wyjazd do jednej z klinik zajmującej się tym typem nowotworów. Więcej informacji na stronie www.pomocdladamiana.pl

Do akcji „Pomoc dla Damiana”, organizowanej przez fundację DW#43 przyłączają się także organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs.

– W ramach akcji #PomocBezHamulców, nasi wolontariusze pod stadionem, jak i na samym obiekcie będą zbierali pieniądze na rzecz leczenia nie tylko kontuzjowanych żużlowców: Kamila Cieślara oraz Vitalija Bielousova. 50 procent zebranej sumy podczas tego turnieju przekażemy na leczenie dr Janiszewskiego – mówi Marcin Kurzawski, przedstawiciel fundacji DW#43.

Ponadto w przyszłym tygodniu, zorganizowana zostanie specjalna aukcja internetowa, na której licytować będzie można plastrony wszystkich zawodników, startujących w sobotniej rundzie SBP, wraz z ich autografami. Dochód z aukcji, zasili konto fundacji DW#43 i w całości zostanie przekazany na pomoc dla Dr Janiszewskiego.

– Cena wywoławcza każdego z plastronów wyniesie 100 zł. Mamy nadzieję, że aukcja spotka się z dużym zainteresowaniem kibiców (i nie tylko) w całej Polsce. Ze swojej strony zrobimy wszystko, by zebrana kwota była jak najwyższa, a w najbliższym czasie postaramy się o kolejne inicjatywy, które pozwolą wesprzeć fundusz pomocy Damianowi. Liczymy, że zebrane środki pomogą mu nie tylko finansowo, ale także cała akcja wzmocni go psychicznie w ciężkiej walce z chorobą – dodał Jan Konikiewicz, One Sport.

Dodaj komentarz

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube