Tomasz Gollob wprowadzony do Galerii Sław ŻRP

Przed zawodami w Bydgoszczy, Tomasz Gollob został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Tomasz Gollob to człowiek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. 7-krotny mistrz świata na żużlu (1 raz indywidualnie w sezonie 2010 i 6 razy z drużyną w sezonach 1996, 2005, 2007 i 2009-2011). 53 razy stawał na podium zawodów Grand Prix. Osobowość Roku 2010 FIM. 30-krotny mistrz Polski w różnych konkurencjach (7-krotny drużynowo, 8-krotny indywidualnie, 11-krotny w parze, 3-krotny młodzieżowy indywidualnie i 1-krotny młodzieżowy w parze). Zdobył także drużynowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii z drużyną Ipswich Witches w 1998 roku i drużynowe mistrzostwo Szwecji z drużyną Västervik Speedway w 2005 roku. Od sezonu 2013 startował także w indywidualnych mistrzostwach Europy na żużlu.

Wprowadzenie do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski jest równoznaczne z otrzymaniem tytułu Honorowego Reprezentanta Polski na żużlu, a także otrzymaniem pamiątkowej patery z wygrawerowanym nazwiskiem wprowadzonego.

Tomasz Gollob jest dziesiątą legendą, która znajduje się w panteonie największych gwiazd polskiego speedwaya. Oprócz Mistrza Świata z 2010 roku, w Galerii znajdują się: Marek Cieślak, Andrzej Huszcza, Jarosław Hampel, Roman Jankowski, Jerzy Szczakiel, Zenon Plech, Paweł Waloszek. Antoni Woryna oraz Andrzej Wyglenda.