Bartosz Zmarzlik drugi w 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski!

Za nami 88. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat. W sobotę (7 stycznia 2023 r.) podczas uroczystej gali w Warszawie poznaliśmy zwycięzców. Najlepszą została wybrana Iga Świątek, a drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik. To kolejny wielki sukces sportu żużlowego. 

Kapitalna pozycja Zmarzlika nie może dziwić. Polak po raz trzeci w karierze został mistrzem świata na żużlu, wygrał również cykl Canal+ Online Indywidualne Mistrzostwa Polski i był najlepszym zawodnikiem najlepszej ligi swiata, żużlowej PGE Ekstraligi. Środowisko żużlowe ponownie pokazało ogromną moc i m.in. ono zapewniło nowemu zawodnikowi Motoru Lublin znakomity wynik.

W 88. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat zwyciężyła Iga Świątek. Tenisistka była zdecydowaną faworytką, bo przez ostatnie miesiące rozkochiwała w sobie całą Polskę. 21-latka aż dziewięciokrotnie grała w finałach turniejów WTA. Wygrała aż osiem z nich, w tym dwa wielkoszlemowe: w Paryżu oraz w Nowym Jorku (French Open i US Open). Podium uzupełnił wybitny pilkarski napastnik Robert Lewandowski.

– Bardzo się cieszę, że Iga wygrała, bo panie trzeba puszczać przodem (uśmiech). Cieszę się, że jestem drugi, bo w domu będę miał całe podium „chłopków”. To mnie raduje. Jestem tutaj, bo dla brata nie ma rzeczy niemożliwych, a tata jest najlepszym psychologiem. Mama ciągle daje buziaka, Sandra i Antek, to jest potrójny buziak – powiedział wzruszony Zmarzlik, który podziękował również sponsorom.

Pierwsza dziesiątka 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat:

  1. Iga Świątek (tenis)
  2. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  3. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  4. Kamil Semeniuk (siatkówka)
  5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
  6. Mateusz Ponitka (koszykówka)
  7. Adrian Meronk (golf)
  8. Katarzyna Wasick (pływanie)
  9. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
  10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)