Kryterium Asów ponownie rozgrzeje kibiców!

Fani żużla w Polsce mogą zakreślić na czerwono datę 26 marca 2023 roku. To właśnie tego dnia w Bydgoszczy odbędzie się Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Emocji nie zabraknie!

Kryterium Asów wróciło do kalendarza sezonu żużlowego w 2021 roku. 26 marca będziemy się emocjonować już 34. edycją imprezy, która wielu kibicom kojarzy się z rozpoczęciem zmagań na polskich torach. Turniej nawiązuje do Criterium Asów rozgrywanego w grodzie nad Brdą w latach 1951-1960. Od roku 1986 impreza ta nosi imię Mieczysława Połukarda, tragiczne zmarłego na bydgoskim stadionie w 1985 roku.

Znakomitych żużlowców po raz kolejny gościć będzie Bydgoszcz. Tor na stadionie przy ul. Sportowej słynie z ekscytujących biegów i walki na całej długości oraz szerokości owalu. Na liście startowej z pewnością zobaczymy zawodników miejscowej Abramczyk Polonii, w tym Wiktora Przyjemskiego i Kennetha Bjerre. Prezes Jerzy Kanclerz liczy również na czołowych zawodników PGE Ekstraligi. W 2022 roku najlepszy był Bartosz Zmarzlik, który nie znalazł tego dnia pogromcy. Podium uzupełnili Patryk Dudek i Duńczyk Mikkel Michelsen. Organizatorzy byli zadowoleni z frekwencji i atmosfery, panującej na Kryterium. Nic więc dziwnego, że trzeci rok z rzędu uda się zorganizować powszechnie lubiany turniej.

Niekwestionowanym królem Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda jest Tomasz Gollob. Bohater bydgoskiej publiczności wygrywał ten turniej aż 14 razy, w tym 9 z rzędu. Zmarzlik może próbować gonić swojego mentora, ale „traci” do niego aż dwanaście zwycięstw. Blisko jest za to Roman Jankowski. Legenda Unii Leszno trzykrotnie triumfowała na bydgoskim owalu.

Informacje o obsadzie, biletach i transmisji z Kryterium Asów będą podawane na bieżąco.