Polak powalczy o tytuł mistrza Europy

Tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia rywalizacji w European Individual Ice Speedway Championship. W najbliższą sobotę o 14.00 do rywalizacji o miano najlepszego zawodnika Starego Kontynentu przystąpi 16 zawodników plus 2 rezerwowych z 9 krajów. Drugi z turniejów finałowych zaplanowano o tej samej porze w niedzielę. W gronie walczących o medale jest reprezentant Polski Michał Knapp.

Michał Knapp na sanockim torze wystartuje z numerem 2. Nasz reprezentant w ostatnich latach swoich startów w stawce najlepszych zawodników Europu zajmował miejsca: trzynaste, dwunaste i jedenaste. Teraz liczy na kolejny progres.

Nie jadę na te zawody tylko po to, by wziąć w nich udział, bo nie o to w tym sporcie chodzi. Stawka w tym roku będzie naprawdę mocno obsadzona, ale moim celem jest pierwsza dziesiątka – zapewnia reprezentant naszego kraju.

Tytułu broni Austriak Harald Simon, który rok temu zdobył złoto kilka dni przed 55. urodzinami. Simon jest pracownikiem kolei, a ice speedway jest jego pasją. – Niemożliwe nie istnieje! To cały ja – mówi Simon o sobie samym.

Lista startowa:

1. Max Koivula (Finlandia)

2. Michał Knapp (Polska)

3. Benedikt Monn (Niemcy)

4. Luca Bauer (Włochy)

5. Lukas Hutla (Czechy)

6. Dennis Andersson (Szwecja)

7. Sebastian Reitsma (Holandia)

8. Jimmy Olsen (Szwecja)

9. Franz Zorn (Austria)

10.  Jo Saetre (Norwegia)

11. Tomi Norola (Finlandia)

12. Jan Klatovsky (Czechy)

13. Niek Schap (Holandia)

14. Jimmy Hornell (Szwecja)

15. Harald Simon (Austria)

16. Marc Geyer (Niemcy)

Rezerwowi

17. Andrej Divis (Czechy)

18. Markus Jell (Niemcy).