Przed kadrą nie tylko DPŚ! Czekają ich jeszcze trzy spotkania!

Sezon żużlowy jest tuż za rogiem! Dla Żużlowej Reprezentacji Polski oznacza to zbliżające się rozgrywki w biało-czerwonych barwach.

W tym sezonie cała uwaga jest skupiona na Drużynowym Pucharze Świata, który odbędzie się we Wrocławiu. To najbardziej wyczekiwany przez kibiców format, który powraca po sześciu latach do kalendarza FIM. Żużlowy mundial będzie trwał aż 4 dni, a rywalizacja rozpocznie się 25 lipca. Zanim jednak reprezentanci Polski przystąpią do wspomnianych zmagań, czekają ich jeszcze dwa mecze towarzyskie. Ten pierwszy odbędzie się 3 maja w Rybniku, a drugi w Kalendarzu Sportu Żużlowego jest przypisany na 8 lipca.

Będą to doskonałe okazje dla trenera Rafała Dobruckiego, aby sprawdzić formę swoich podopiecznych i wprowadzić ostatnie, ewentualne poprawki. Jednak to nie koniec żużlowych emocji dla reprezentacji! Po najważniejszym turnieju tego sezonu, wezmą udział w trzecim i ostatnim meczu towarzyskim, który jest zaplanowany na 14 sierpnia. Lokalizacje meczu lipcowego i sierpniowego oraz przeciwników reprezentacji poznany już niedługo.

Przypomnijmy, że Rafał Dobrucki pod koniec ubiegłego roku powołał członków Żużlowej Reprezentacji Polski. W jej szeregach znalazło się dziewięć seniorów oraz sześciu juniorów.