Trzech Polaków z awansem do SGP2!

W sobotę na torach w Pardubicach, Vojens i Krsko odbyły się eliminacje do SGP2. Awans wywalczyło trzech Polaków. Z dalszej rywalizacji odpadł tylko Kacper Pludra.

Żadnych problemów z wywalczeniem przepustki do SGP2 nie miał Bartłomiej Kowalski, który zajął drugą lokatę w Pardubicach. Od reprezentanta Polski lepszy okazał się tylko Keynan Rew.

Bardzo dobrze spisał się także Mateusz Cierniak, który ścigał się w w Krsko. 20 – latek uplasował się na trzeciej pozycji. Dwie czołowe lokaty zajęli Emil Breum i Norick Bloedorn.

Najwięcej emocji dostarczyła natomiast rywalizacja naszych reprezentantów w Vojens. Zawody zakończyły się zwycięstwem Esbena Hjerrilda. Drugi był Philip Hellstroem-Baengs. Damian Ratajczak i Kacper Pludra po fazie zasadniczej mieli na swoim koncie 11 punktów. Taką samą zdobycz uzyskała jeszcze trójka innych zawodników i konieczne stało się rozegranie miniturnieju.

Obaj Polacy pojechali w decydującym biegu. W jego pierwszej odsłonie doszło do upadku Mathiasa Pollestada i Kacpra Pludry. Decyzją sędziego wykluczony został Polak, który tym samym stracił szansę na awans. Na szczęście w SGP2 pojedzie Damian Ratajczak, który w powtórce zajął drugie miejsce za plecami Francisa Gustsa.

Miejsca Polaków w eliminacjach SGP2:

Pardubice
2. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 12 (1,3,3,3,2) – awans

Vojens
4. Damian Ratajczak (Polska) – 11+3+2 (3,1,3,3,1) – awans
6. Kacper Pludra (Polska) – 11+1+3+w (2,2,1,3,3)

Krsko
3. Mateusz Cierniak (Polska) – 13 (3,2,3,2,3) – awans