KUP BILETY JUŻ DZIŚ!

W piątek rusza cykl Speedway Grand Prix 2. Pierwsza runda odbędzie się na praskiej Markecie. Zobaczymy w niej obrońcę tytułu Mateusza Cierniaka oraz Damiana Ratajczaka i Bartłomieja Kowalskiego.

Polacy należą do faworytów cyklu, ale to nie jest tak, że nie mają z kim przegrać. W stawce jest kilku zdolnych zawodników, którzy już teraz odgrywają ważną rolę w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej i Ekstraligi U24. Norick Blodorn, Keynan Rew, Francis Gusts czy Mathias Pollestad to są ci żużlowcy, na których nasi muszą zwrócić szczególną uwagę.

W tym roku podobnie jak w poprzednim zawodnicy będą rywalizować w trzech turniejach. Po Pradze będzie Gorzów, a potem finał w Vojens.

Z ubiegłorocznych medalistów jedzie tylko Cierniak, bo Jan Kvech (srebrny medalista) i Jakub Miśkowiak (brązowy medalista) skończyli wiek juniora. Z tego samego powodu nie ma też czwartego przed rokiem Wiktora Lamparta.

Cierniak cykl SGP2 2022 wygrał, zdobywając 56 punktów. Dwa turnieje, w tym ten w Pradze, wygrał. Skończył zawody z przewagą 17 punktów nad drugim Kvechem. W tym sezonie PGE Ekstraligi Cierniak ma 23. średnią. Zdobył 41 punktów i 9 bonusów, co daje mu wynik 1,852. Tuż za jego plecami jest Kowalski ze średnią 1,750. Miśkowiak na liście średnich jest numerem 33. Jego wynik to 1,441. Żaden z rywali Polaków nie startuje regularnie w Ekstralidze. Na ostatnim miejscu klasyfikacji jest Pollestad, który jechał w jednym biegu i nie przywiózł punktu.

Lista startowa 1. rundy SGP2 w Pradze:
1. Norick Blödorn
2. Daniel Klíma
3. Damian Ratajczak
4. Philip Hellström-Bängs
5. Anže Grmek
6. Gustav Grahn
7. Mathias Pollestad
8. Bartłomiej Kowalski
9. Petr Chlupáč
10. Keynan Rew
11. Mateusz Cierniak
12. Nicolai Heiselberg
13. Francis Gusts
14. Emil Breum
15. Casper Henriksson
16. Esben Hjerrild