Wystartowały ćwierćfinały DMPJ. Skuteczni finaliści SGP2

Wystartowały pierwsze rundy ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W środowe popołudnie odbyły się trzy z czterech zaplanowanych zmagań. Bardzo skuteczni byli finaliści cyklu Speedway Grand Prix 2, a mianowicie Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk i Bartosz Bańbor.

I runda DMPJ w Ostrowie (ćwierćfinał):
1. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – 46 punktów
2. KS Toruń – 30
3. Motor Lublin – 25
4. Falubaz Zielona Góra – 19

Na własnym torze bezkonkurencyjni okazali się juniorzy z Ostrowa. Aż czterech podopiecznych trenera Mariusza Staszewskiego może pochwalić się dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi. Niepokonany był Sebastian Szostak (12 punktów w czterech wyścigach). Świetnie spisali się też Paweł Sitek, Gracjan Szostak (po 12) oraz Tobiasz Potasznik (10). W Falubazie błysnął Eryk Farański (13), a najwięcej punktów dla Motoru uzbierał Bartosz Bańbor (11)

I runda DMPJ w Krośnie (ćwierćfinał):
1. WTS Sparta Wrocław – 40 punktów
2. Orlen Cellfast Wilki Krosno – 32
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 25
4. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – 23

Kompletny Jakub Krawczyk (15 punktów) poprowadził Spartę do zwycięstwa w Krośnie. Liderem gospodarzy był Szymon Bańdur (10), Orła Łódź Mateusz Bartkowiak (11), a zespołu z Poznania Kacper Grzelak (11).

I runda DMPJ w Rybniku (ćwierćfinał):
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 23 punkty
2. INNPRO ROW Rybnik – 19
3. Duda Investment Ciesiółka Autogroup Unia Leszno – 16
4. Texom Stal Rzeszów – 14

Turniej w Rybniku został zakończony po dwunastu wyścigach z powodu opadów deszczu. W zawodach wygrała Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli: Olivier Buszkiewicz, Emil Maroszek (obaj Polonia), a także Kacper Tkocz z ROW-u. Wszyscy uzbierali po 7 punktów w trzech startach.

Z powodu deszczu nie odbyły się zawody w Gorzowie, gdzie zmierzyć się z gospodarzami miały drużyny z Grudziądza, Częstochowy oraz Gniezna.