Aktualności

30
lis

Tego złota brakuje nam w kolekcji

Ireneusz Igielski, nowy przewodniczący GKSŻ, w pierwszym wywiadzie po wyborze mówił o celach reprezentacji na 2024. I przyznał wprost, że marzy mu się pierwsze złoto w Speedway of Nations. Tego medalu brakuje nam w kolekcji, a przecież to, że dotąd w SoN nam nie szło, nie oznacza, że tak będzie zawsze.
29
lis

Zmarzlik i Cierniak na czerwonym dywanie w Liverpoolu

2 grudnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród FIM 2023. Imprezę zaplanowano w ACC Liverpool – Convention Centre, wyjątkowym miejscu konferencji i wydarzeń na kultowym nabrzeżu Liverpoolu.
28
lis

Nowy przewodniczący GKSŻ otwiera rozdział kadra: „Tego nam brakuje”

– Wiadomo, że polski żużel jest potężną siłą, jak chodzi o sport międzynarodowy – mówi Ireneusz Igielski, nowy przewodniczący GKSŻ. – Chcemy za rok utrzymać to, co zdobyliśmy, a z drugiej strony brakuje nam złota w Speedway of Nations – przyznaje szef żużla i kadry i opowiada o celach na 2024 i sztabie reprezentacji.
26
lis

17 lat Piotra Szymańskiego. „Powinien być kojarzony z wielkimi sukcesami”

Piotr Szymański po siedemnastu latach przestał być przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Czas jego funkcjonowania na tym stanowisku bardzo pozytywnie ocenia ekspert Canal+ Krzysztof Cegielski.
23
lis

Hampel na PGE Narodowym nie tylko za zasługi

Prezes PZM Michał Sikory przy okazji turnieju Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie rozważa urządzenie pożegnalnej fety dla Jarosława Hampela, zdobywcy 11 medali w DPŚ i Grand Prix. Kibice są zachwyceni. Ten pomysł chwali także były prezes Włókniarza Marian Maślanka, który dodaje jednak, że Hampel w stolicy powinien pojechać nie tylko za zasługi.
22
lis

Znany działacz ocenił kalendarz Grand Prix

Jerzy Kanclerz obejrzał do tej pory na żywo 274 rundy Grand Prix. Prezes Abramczyk Polonii nie ukrywa, że jest odrobione rozczarowany kalendarzem przyszłorocznego cyklu. Bardzo pozytywnie ocenia natomiast organizację Speedway of Nations w Manchesterze.
19
lis

Tam Polacy będą walczyć o złoto. „Strzał w dziesiątkę”

W przyszłym roku żużlowe reprezentacje znowu będą rywalizować w parowych rozgrywkach w ramach Speedway of Nations. Areną ich zmagań będzie tor w Manchesterze. Jacek Frątczak uważa, że wybór tego obiektu jest strzałem w dziesiątkę.
18
lis

Trener Rafał Dobrucki ogłosił kadrę na 2024!

W kadrze znalazło się w 12 zawodników. Skład reprezentacji został zatwierdzony przez prezydium zarządu głównego Polskiego Związku Motorowego. Tak jak informowaliśmy wcześniej, ta kadra nie jest zbiorem zamkniętym. Selekcjoner będzie się pojawiał na zawodach, oglądał mecze w telewizji, więc każdy tak naprawdę ma szansę.
17
lis

To była najlepsza dzika karta w Warszawie

11 maja 2024 odbędzie się Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix. Jeszcze mamy prawie pół roku czasu, ale już zaczęła się dyskusja dotycząca przyznania dzikiej karty na te zawody. Prezes PZM Michał Sikora rzucił pomysł, by rozważyć kandydaturę Jarosława Hampela, jednego z najbardziej zasłużonych polskich zawodników w historii GP.
16
lis

Ciekawy pomysł prezesa PZM. Sprawa dotyczy Jarosława Hampela

11 maja w Warszawie odbędzie się druga runda przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Organizatorzy już sprzedali blisko 27 tysięcy biletów na Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix. Zaczęła się też dyskusja na temat tego, komu przyznać dziką kartę na to wydarzenie. Ciekawy pomysł rzucił prezes PZM Michał Sikora.
15
lis

Prezes PZM Michał Sikora na spotkaniu z mediami

Michał Sikora, prezes PZM, spotkał się z przedstawicielami najważniejszych mediów żużlowych w Polsce. Mówił głównie o Orlen Warsaw FIM Speedway Grand Prix, ale nie tylko. Zapraszamy do lektury.
14
lis

Już wkrótce trener kadry ogłosi wielką nowinę!

O co chodzi? O powołanie do kadry na sezon 2024. Selekcjoner Rafał Dobrucki już układa sobie listę nazwisk i wkrótce poda je do publicznej wiadomości.
1 2 3 59