KUP BILETY JUŻ DZIŚ!

Aktualności

03
cze

Trener kadry zabrał głos przed Grand Prix Czech w Pradze

– Jeszcze się nasi rozkręcają, szukają. Nie tylko oni. Mają większe lub mniejsze kłopoty. Dużo znaków zapytania jest. Mamy jednak szansę na najlepsze Grand Prix od lat – mówi Rafał Dobrucki.
02
cze

Obrońca tytułu zaczyna od wygranej. Polski finał w Pradze

Trzech Polaków, a więc cała nasza trójka, pojechało w finale praskiej rundy SGP2. A żeby było ciekawiej, to nasza trójka zajęła całe podium. Wygrał Mateusz Cierniak, zwycięzca ubiegłorocznego cyklu. Nasi w finale poradzili sobie z Norwergiem Mathiasem Pollestadem.
01
cze

Mencel najlepszy w Rawiczu. Kolejny udany występ Krawczyka

Antoni Mencel wygrał 2. turniej Zaplecza Kadry Juniorów, który został rozegrany w czwartek na torze w Rawiczu. Warto jednak dodać, że zwycięzcą dwudniowego cyklu okazał się Jakub Krawczyk z Arged Malesy Ostrów.
01
cze

Rusza SGP2. Trzech Polaków powalczy o złoto

W piątek rusza cykl Speedway Grand Prix 2. Pierwsza runda odbędzie się na praskiej Markecie. Zobaczymy w niej obrońcę tytułu Mateusza Cierniaka oraz Damiana Ratajczaka i Bartłomieja Kowalskiego.
31
maj

W Poznaniu rzutem na taśmę wygrał faworyt  

Wiktor Przyjemski był faworytem turnieju zaplecza kadry juniorów w Poznaniu. Faworyt wygrał, ale o jego zwycięstwie przesądziła dopiero ostatnia seria. Po czterech prowadził Jakub Krawczyk. W piątej Przyjemski wygrał jednak z Krawczykiem, i rzutem na taśmę wskoczył na pierwsze miejsce.
29
maj

Trzech Polaków w Grand Prix Challenge. Za nami dwie ostatnie rundy

W Abensbergu i w Debreczynie odbyły się dwie z czterech rund eliminacyjnych do Grand Prix. Wcześniej odbyły się rundy w Żarnovicy i Lonigo. Znamy już zatem obsadę planowanych na 19 sierpnia zawodów Grand Prix Challenge, które odbędą się w Gislaved.
27
maj

Woźniak i Pawlicki z awansem do Grand Prix Challenge

Za nami sobotnie rundy eliminacyjne do Grand Prix. W Żarnovicy wygrał Martin Vaculik, w Lonigo Piotr Pawlicki. Dwóch z trzech Polaków (Pawlicki, Szymon Woźniak) uzyskało awans do Grand Prix Challenge. Startujący w Żarnovicy Bartosz Smektała zajął siódme miejsce i odpadł.
26
maj

O żużlu na najwyższym szczeblu

O termin takiego spotkania nie było łatwo. Napięty terminarz rozgrywek ligowych w kraju, za granicą, a i kalendarz zajęć ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka napięty. Czwartek 25 maja był dniem, kiedy drużynowi mistrzowie Europy mogli w towarzystwie prezesa PZMot Michała Sikory oraz przewodniczącego GKSŻ Piotra Szymańskiego pojawić się w gościnnych progach ministerstwa.
20
maj

Trzech Polaków z awansem do SGP2!

W sobotę na torach w Pardubicach, Vojens i Krsko odbyły się eliminacje do SGP2. Awans wywalczyło trzech Polaków. Z dalszej rywalizacji odpadł tylko Kacper Pludra.
19
maj

Znamy dzikie karty na SEC 2023. Pięciu Polaków w obsadzie

Poznaliśmy dzikie karty, wręczone uczestnikom cyklu TAURON SEC 2023. FIM Europe wskazało pięciu zawodników, którzy będą rywalizować w tegorocznych mistrzostwach Europy oraz czterech rezerwowych, którzy będą oczekiwać na swoje szanse.  
16
maj

Rafał Dobrucki: Problemem Patryka Dudka jest brak bazy

Rafał Dobrucki w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl komentuje postawę Polaków w Orlen FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Trener żużlowej kadry mówi przede wszystkim o bardzo dobrych występach Bartosza Zmarzlika i Bartłomieja Kowalskiego.
14
maj

Dwóch Polaków z awansem w SEC Challenge

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota z awansem do SEC 2023. W węgierskim Nagyhalasz Polacy do końca walczyli o przepustkę cyklu. Załatwili sprawę rzutem na taśmę. Z naszych jedynie Szymon Woźniak będzie wracał z Nagyhalasz niepocieszony. Do awansu zabrakło mu 1 punktu.
1 2 3 47