News

Wygrać i przejść do historii

27.07.2017, 16:04

Już w sobotę we Wrocławiu odbędzie się finał żużlowej rywalizacji w ramach The World Games. Polacy staną do walki przeciw sześciu innym żużlowym reprezentacjom.

Biało-Czerwoni o zwycięstwo bić się będą z Australią, Danią, Szwecją, Niemcami, Rosją oraz Wielką Brytanią. Polacy, po odniesieniu sukcesu w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata, wciąż mają apetyt na kolejne zwycięstwa, tym razem na triumf w X Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które odbywają się we Wrocławiu.

Żużel jest dyscypliną, która pojawiła się na The World Games 2017 po raz drugi, dzięki specjalnemu zaproszeniu przez organizatora. Zwycięzca sobotniego finału przejdzie zatem ponownie do historii zarówno dyscypliny, jak i World Games. Jak zdaniem trenera Marka Cieślaka przebiega przygotowanie kadry do tych zawodów?

– Traktujemy te zawody bardzo poważnie. Jeśli wygramy, to przejdziemy do historii, w końcu kolejny raz żużel na World Games może się nie pojawić – powiedział trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

W bojowych nastrojach do sobotniego turnieju podchodzi cała trójka naszych reprezentantów: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek, którzy na początku lipca odbyli trening na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Najlepiej, wrocławski tor, zna kapitan Polaków, Maciej Janowski, który startuje tu na co dzień w barwach Sparty Wrocław.

– Nie musimy się wyjątkowo motywować na tą imprezę, jesteśmy zawsze bojowo nastawieni – stwierdził kapitan Żużlowej Reprezentacji Polski, Maciej Janowski.

Zawody rozpoczną się o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Składy:

Dania:
1. Niels – Kristian Iversen
2. Kenneth Bjerre
3. Michael Jepsen Jensen
Menedżer: Hans Nielsen

Szwecja:
1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Linddbaeck
3. Peter Ljung
Menedżer: Morgan Andersson

Rosja:
1. Andrey Kudryashov
2.
3. Emil Sayfutdinov
Menedżer: Andriej Sawin

Australia:
1. Jason Doyle
2. Chris Holder
3. Max Fricke
Menedżer: Mark Lemon

Niemcy:
1. Martin Smolinski
2. Kai Huckenbeck
3. Erik Riss
Menedżer: Herbert Rudolph

Polska:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Maciej Janowski
3. Patryk Dudek
Menedżer: Marek Cieślak

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy