News

Złoto The World Games

31.07.2017, 18:34

Żużlowa Reprezentacja Polski została zwycięzcą turnieju żużlowego podczas The World Games 2017, które odbyły się we Wrocławiu. Na pozostałych miejscach na podium stanęli Australijczycy oraz Szwedzi.

Polacy byli faworytami sobotnich zawodów. Trójka z GP: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Patryk Dudek, miała jasno określony cel. Jak się okazało, jego realizacja wcale nie była taka prosta. Biało – czerwoni przez większość zmagań byli liderami klasyfikacji generalnej, jednak tuż za ich plecami znajdowali się Australijczycy. Ostatni wyścig fazy zasadniczej decydował o tym, która z reprezentacji awansuje bezpośrednio do finału turnieju rozgrywanego na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Z wyścigu nr. 21 wykluczony został Maciej Janowski, a co za tym idzie, to Australijczycy zameldowali się w finale bez względu na fakt, że to Bartosz Zmarzlik został zwycięzcą tej gonitwy. W barażu, Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzyła się ze Szwedami. Zwycięzcą wyścigu został Antonio Lindbaeck, ale to Polacy awansowali do decydującego biegu. W finale para Zmarzlik – Janowski pewnie pokonała Jasona Doyle’a oraz Maxa Fricke’a i pierwszy raz w historii, zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski zostali zwycięzcami turnieju żużlowego na The World Games. Bohaterem Biało – czerwonych był Bartosz Zmarzlik, który sześciokrotnie dojeżdżał do mety na pierwszym miejscu.

- To było jedno z moich marzeń. Takich tytułów nie można zdobywać co roku, więc tym bardziej jest to coś wspaniałego – powiedział Bartosz Zmarzlik. Na trybunach stadionu Olimpijskiego zasiadł komplet publiczności. Każdy wyścig, w którym startowali zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski, kibice oglądali na stojąco.

- Chciałbym podziękować kibicom zgromadzonym na stadionie. To co dla nas zrobili to coś niesamowitego. Za każdym razem, kiedy podjeżdżałem bliżej bandy, słyszałem ogromny wrzask, który sprawiał, że miałem ciarki na plecach. Przy tak ogromnym wsparciu nie możesz zawieść. Po prostu musisz pojechać dobrze, nie możesz zawieść takiej publiczności – dodał brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata.

Dla Zmarzlika, zwycięstwo na The World Games było kolejny sukcesem odniesionym w jeździe parami w tym sezonie. Startująca w Speedway Best Pairs, drużyna Fogo Power, której reprezentantem jest Zmarzlik, wygrała jak dotąd wszystkie rundy w obecnym cyklu, a zawodnik Stali Gorzów jest "motorem napędowym" zespołu.

- Mam świetnych kolegów, którzy bardzo dobrze wykonują swoją pracę i bez nich nie byłoby tych sukcesów. Zdobywamy podobne ilości punktów, dlatego dobrze nam to wychodzi – zakończył złoty medalista The World Games 2017, Bartosz Zmarzlik.

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy